Górnik będzie grał jak Juventus?

Górnik Zabrze utrzymał pozycję wicelidera. Ryszard Wieczorek po przejęciu zespołu po Adamie Nawałce zdobył w pięciu meczach siedem punktów. Poczynania Wieczorka są jednak pilnie obserwowane przez kibiców czekających na autorskie pomysły nowego szkoleniowca.
Jednym z nich może być na przykład przejście na inny system gry, konkretnie - grę trzema środkowymi obrońcami i dwójką wahadłowych pomocników, w zależności od potrzeb zmieniających się w skrzydłowych lub bocznych obrońców. Teoretycznie Górnik ma w kadrze sporo stoperów, tyle że jesienią byli oni wręcz gremialnie kontuzjowani.
- Wszystko zatem zależy od tego, czy będę miał odpowiednich wykonawców do ewentualnej zmiany taktyki - mówi "PN" Wieczorek.
- Wstępnie o tym rozmawialiśmy, ale poczekajmy z konkretami. Zobaczymy, co przyniesie zima, kto zostanie, kto dojdzie. W każdym razie pilnie obserwowałem i obserwuje jak system ten funkcjonuje w Juventusie Turyn, z powodzeniem wprowadziłem go w drugoligowym jeszcze Energetyku ROW Rybik. Efekt był taki, że po tygodniu pracy wygraliśmy 3:0 z Chojniczanką, potem 5:0 z Rakowem. Myślę, że to może być jakiś pomysł na Górnika, ale za wcześnie by o tym już teraz mówić.

źródło: Piłka NożnaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]