Górnikowi przepadną mecze z Romą i Leverkusen?

Wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie ukończony pierwszy etap budowy stadionu w Zabrzu. Z powodu sporych opóźnień coraz większą niewiadomą są mecze z Bayerem Leverkusen i AS Roma.
Sprzedając Arkadiusza Milika do klubu Bundesligi Górnik zagwarantował w kontrakcie rozegranie z nim spotkania na otwarcie stadionu przy ulicy Roosevelta. Natomiast dzięki transferowi Łukasza Skorupskiego do Zabrza miała przyjechać Roma. Radość z tego powodu szybko została zmącona poprzez znaczne opóźnienia w realizacji inwestycji. 
Nowych terminów ukończenia stadionu było wiele, ostatni to jesień 2014 roku. Nikt jednak nie da gwarancji, że tak właśnie będzie. Pod koniec listopada firma Polimex-Mostostal SA poinformowała bowiem, że nie dokończy budowy stadionu Górnika.
- Rozmowy na ten temat rozegrania spotkań z Bayerem i Romą były, lecz teraz sprawa utknęła, bo nie wiemy, kiedy obiekt będzie gotowy. Jeśli tylko będzie znany termin zakończenia prac na stadionie, że władze klubu wrócą do tego tematu - mówi nam Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.
Mecze Górnika z Bayerem i Romą byłyby nie lada atrakcja dla fanów. Oba zespoły należą do czołówki w swoich ligach. Drużyna z Leverkusen jest druga w Bundeslidze, także Roma jest wiceliderem w Serie A. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno "aptekarze", jak rzymianie maja bardzo wypełniony kalendarz i sprowadzenie ich do Polski nie będzie taką prostą sprawą.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online