Kuchta: Chciałbym otrzymać zgodę na wypożyczenie

Bramkarz Mateusz Kuchta najpewniej zostanie wypożyczony do innego klubu. 17-letni golkiper jest zawodnikiem Górnika od roku. Uchodzi za wielki talent i regularnie jest powoływany do reprezentacji młodzieżowych. Szansy zagrania w ekstraklasie jeszcze jednak nie dostał. Wiosną wcale nie będzie mu o to łatwiej, bo do Górnika dołączył właśnie kolejny doświadczony bramkarz Grzegorz Kasprzik. Dlatego Kuchta najpewniej zostanie wypożyczony. Spekuluje się, że trafi do Energetyka ROW Rybnik.
- W Górniku od pierwszego treningu pracowałem bardzo ciężko. Nie dostałem szansy w tej rundzie, ale w żadnym wypadku nie jestem załamany. Mam nadzieję, że czas debiutu przyjdzie jak najszybciej. Po prostu trzeba jeszcze więcej pracować, a jeśli trener Wieczorek uzna, że najlepsze dla mnie będzie wypożyczenie, to jak najbardziej będę "za", bo chcę nabierać doświadczenia. Chciałbym otrzymać zgodę na wypożyczenie i po prostu nabrać doświadczenia, najlepiej grając w pierwszej lidze. Jest też opcja z drugiej ligi, ale jednak w rundzie wiosennej chciałbym zagrać jak najwięcej spotkań na poziomie pierwszoligowym. Zgody z klubu jeszcze nie mam, ale w najbliższych dniach wszystko powinno się wyjaśnić - mówi Kuchta w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl.

źródło: GW / SportoweFakty.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]