Ryszrad Wieczorek jest przygotowany na odejście Zachary i Nakoulmy

- Chciałbym, żebyśmy wiosną grali w takim składzie jak jesienią, ale jestem realistą. Jeżeli będą dobre oferty dla Nakoulmy i Zachary, to odejdą obaj - przyznaje Ryszard Wieczorek, trener Górnika Zabrze.
Pojutrze rozpoczyna się okienko transferowe i zabrzanie mogą zacząć tracić zawodników. Jest na to przygotowany trener Wieczorek. - Najpóźniej w czerwcu i tak stracimy Zacharę i Nakoulmę, a trzeba myśleć o budżecie choćby w kontekście uregulowania zaległości wobec piłkarzy. Jeżeli będą dobre oferty dla Nakoulmy i Zachary, to obaj odejdą. Więcej zawodników klub nie chce zimą oddawać i to już dobra wiadomość. Pewien pomysł na to, by skład nie stracił na jakości mamy, choć o szczegółach dziś nie będę oczywiście mówił - podkreśla trener.
Wśród wymienionych do odejścia nie ma Pawła Olkowskiego... - Myślę, że zostanie z nami do czerwca. Na pewno będziemy zimą szukali napastnika jeżeli odejdzie Zachara i bocznego pomocnika, gdyby odszedł Nakoulma. Do zdrowia wrócą Augustyn, Kosznik, Gancarczyk, a może na koniec sezonu Danch, więc w defensywie nie powinno być źle. W styczniu sprawdzimy Rafała Kurzawę, którego znam z Rybnika. Generalnie chciałbym, by więcej młodych piłkarzy "pukało" do kadry, bo takie kluby, jak Górnik muszą stawiać na swoich - dodaje Wieczorek.
Na kogo więc szczególnie liczy? - Czekamy na Konrada Nowaka, sygnał, że może wiele wnieść do drużyny dał Wojciech Łukczak, który ma tak niekonwencjonalne zagrania, że może z powodzeniem grać jako "dziewiątka". Przerwa zimowa jet krótka, ale to dobrze. Lepiej szybko zacząć grać niż na siłę przedłużać okres przygotowawczy i podtrzymywać formę drużyny - kończy trener zabrzan.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online