Duże zainteresowanie Pawłem Olkowskim

Paweł Olkowski przykuwa największa uwagę zagranicznych klubów ze wszystkich graczy Górnika. Bocznym obrońcą są poważnie zainteresowane nie tylko drużyny z Belgii i Niemiec, ale także z hiszpańskiego Elche.
Olkowski to obok Prejuce Nakoulmy i Mateusza Zachary trzeci piłkarz, który zimą może opuścić Zabrze. Działacze i trener Górnika są pogodzeni z odejściem dwójki piłkarzy. - Chciałbym, żebyśmy wiosną grali w takim składzie jak jesienią, ale jestem realistą - przyznał Ryszard Wieczorek, który jednak chciałby, aby w klubie pozostał Olkowski.
To nie będzie takie proste, gdyż obrońcy latem wygasa kontrakt i zimowe okno transferowe to jedyna okazja, aby zarobić na jego sprzedaży. Olkowski ma w kontrakcie zapisaną kwotę odstępnego w wysokości 800 tys. euro. Na pół roku przed końcem umowy cena jednak spada. - Paweł poczynił olbrzymie postępy. Przez całą rundę prezentował wysoką formę. Myślę, że w niedalekiej przyszłości powinien spróbować swoich sił w silniejszej lidze - mówił niedawno były piłkarz m.in. Wisły i Górnika Konrad Gołoś, który obecnie doradza Olkowskiemu.
Defensor, który jesienią zadebiutował w reprezentacji Polski, na brak ofert nie narzeka. O poważnym zainteresowaniu jego osobą ze strony Werderu Brema i Club Brugge mówi się od kilku tygodni. Okazuje się, że skłonni do przeprowadzenia transferu są być przedstawiciele Elche. Zespół ten zajmuje w Primera Division 14. miejsce i zimą chce dokonać kilku transferów, aby zapewnić sobie utrzymanie w lidze.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]