W Górniku zimowe przygotowania zaczną trenerzy

Poniedziałkowym spotkaniem trenerów rozpoczną się zimowe przygotowania Górnika Zabrze do wiosennych meczów ekstraklasy. Piłkarzy dzień później czekają testy wydolnościowe, a w środę pierwszy trening. W planach są dwa zgrupowania - w Zakopanem i Turcji.
Trenerska inauguracja jest w klubie tradycją, podobnie jak pobyt w dwóch tureckich miejscowościach. To ostatnie ma urozmaicić zimową "nudę". 
Po kontuzji wraca na boisko obrońca Błażej Augustyn, poczekać na podjęcie zajęć muszą jeszcze jego koledzy z defensywy Rafał Kosznik i Seweryn Gancarczyk.
Wiosną zabraknie w składzie zabrzan estońskiego pomocnika Siergieja Mosznikowa. Roczny kontrakt 25-letniego zawodnika wygasł z końcem roku i nie został przedłużony.
7 stycznia zabrzanie rozpoczną obóz pod Tatrami, gdzie zagrają sparingi z Okocimskim Brzesko i Puszczą Niepołomice. Po powrocie na Śląsk zaplanowane są gry z LZS Piotrówka i Zagłębiem Sosnowiec.
Podczas pobytu w tureckich Antalyi i Side podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka mają rozegrać sześć sparingów. "Kwestia rywali jest w trakcie załatwiania" - powiedział rzecznik klubu Jerzy Mucha.
Zabrzanie dostali też zaproszenie do udziału w halowym turnieju Sparhandy-Cup, który zostanie rozegrany 12 stycznia w Schwalbe Arena w niemieckim Gummersbach z udziałem 1.FC Koeln, FSV Frankfurt, Arminii Bielefeld, Victorii Koeln, Fortuny Koeln, Alemanii Aachen i FC Bergheim.
Turniej odbędzie się pod hasłem "Gramy dla dzieci", a dochód z imprezy ma zasilić m.in. fundację Łukasza Podolskiego.
Piłkarze Górnika, którzy "zimują" na pozycji wicelidera tabeli ekstraklasy, pierwszy mecz ligowy w nowym roku rozegrają 16 lutego na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online