Prezes Górnika spokojny po utrzymaniu kar

Górnik Zabrze nie może kupować piłkarzy, a zarobki rejestrowanych graczy nie mogą przekroczyć 5 tys. zł. brutto.
"Złożyliśmy odwołanie od wcześniejszej decyzji. Zostało odrzucone. Przyjmujemy to i pracujemy dalej" - powiedział PAP prezes klubu Artur Jankowski.
Wicelider ekstraklasy został ukarany 17 grudnia 2013, a Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN podtrzymała tę decyzję. Obostrzenia obowiązywać będą do końca sezonu. 
Zdaniem komisji licencyjnej, oceniającej stan klubowej kasy na koniec września 2013, sytuacja finansowa Górnika jest zła i istnieje ryzyko niespełnienia przez niego warunków licencyjnych na sezon 2014/2015.
Argumentem za ukaraniem klubu była - zgodnie ze związkowym komunikatem - troska o jego dobro.
"Sprawa jest zamknięta, decyzja ostateczna, więc nie ma się czym emocjonować. Nadzorem finansowym i infrastrukturalnym byliśmy objęci już dawno. Pracujemy spokojnie nad tym, by nie było problemów z uzyskaniem licencji na kolejny sezon" - dodał Jankowski.
Zabrzanie przed uprawomocnieniem się kar pozyskali słowackiego pomocnika Roberta Jeża (ostatnio KGHM Zagłębie Lubin) i bramkarza Grzegorza Kasprzika (Termalica Bruk-Bet Nieciecza). Obaj wcześniej rozwiązali umowy z poprzednimi pracodawcami. Z poznańskiego Lecha wypożyczony został 20-letni pomocnik Szymon Drewniak.
Jeż został ściągnięty po sprzedaniu Krzysztofa Mączyńskiego do chińskiego zespołu Guizhou Renhe. Według oficjalnego stanowiska Górnika, oferta z Chin była korzystna zarówno dla piłkarza, jak i klubu.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]