Wiceprezydent Zabrza: Zarząd jest w trakcie przygotowania programu naprawczego

Zdaniem Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej kondycja finansowa Górnika Zabrze jest bardzo zła oraz istnieje duże ryzyko, że klub nie otrzyma licencji na sezon 2014/15. Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, w rozmowie ze "Sportem" uspokaja, że aż tak źle na pewno nie będzie.
- W Zabrzu od kilku lat pali się czerwona lampka w ostrzegawczym kolorze. Można nawet powiedzieć, że jesteśmy weteranami wśród klubów, które walczą o licencję do końca. Ostatecznie przedstawialiśmy jednak takie prognozy i dokumenty, które przekonywały komisję licencyjną. Teraz będzie podobnie - mówi "Sportowi" Lewandowski.
Prezydent podkreśla, że miasto nie po to buduje "jeden z najpiękniejszych stadionów" w Polsce, żeby Górnik miał paść. - Zarząd jest w trakcie przygotowania programu naprawczego, który pozwoli nie generować zadłużenia, a w dłuższym okresie zacząć spłacać zaległości. Wszystkie mecze Górnika w rundzie jesiennej obejrzało w Zabrzu może 25 tysięcy ludzi. Obliczyliśmy, że nawet przy 12 tysiącach ludzi na meczu, co nie jest liczbą wygórowaną, dałoby się dopiąć budżet - mówi prezydent - przedstawiciel właściciela klubu.
Lewandowski wypowiada się też na temat ewentualnych transferów Prejuce Nakoulmy, Pawła Olkowskiego i Mateusza Zachary. - Zadecyduje rynek. Nakoulma? Uważam, że teraz nie odejdzie i poczeka do lata. Podobnie jak Paweł Olkowski. FC Koeln nie chce dziś płacić, skoro za pięć miesięcy dostaną go "gratis". Może odejdzie Mateusz Zachara. Miał świetne pół roku. Może to jest jego pięć minut. Jeżeli tak, niech spróbuje szczęścia w innym klubie - mówi.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]