Górnik najbardziej medialnym klubem T-Mobile Ekstraklasy!

Legia Warszawa straciła utrzymywane przez osiem miesięcy prowadzenie w klasyfikacji najbardziej medialnych klubów T-Mobile Ekstraklasy. Jej miejsce zajął Górnik Zabrze – wynika z badania "Polska Piłka" przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
Prócz Górnika, Legię wyprzedziły także Cracovia i Lech Poznań. Na temat lidera zestawienia ukazało się 2,5 tys. publikacji. Druga Cracovia osiągnęła ponad 2,4 tys., a trzeci Lech - niecałe 2,4 tys. materiałów. Legia tym razem uzyskała 2,3 tys. publikacji - w porównaniu do 2,7 tys. w poprzednim zestawieniu. Wyniki medialne osiągnięte przez kluby w listopadzie 2013 dotyczą występowania w prasie i wybranych portalach internetowych.
Sukces medialny Górnika Zabrze wynika zarówno z dobrej postawy drużyny w rundzie jesiennej, jak i z październikowej zmiany trenera, której echa wyraźne były jeszcze w listopadzie. Powołanie Adama Nawałki na selekcjonera reprezentacji Polski wygenerowało wiele publikacji, w których wymieniana była nazwa Górnika. Jednak wniosek, że jest to jedyny powód, byłby nieuprawniony. Status jednego z faworytów do mistrzowskiego tytułu, z dużą siłą przyciągał uwagę dziennikarzy i sprawił, że częściej o nim pisali.
W social media w dalszym ciągu palmę pierwszeństwa dzierży Legia i to ze zdecydowaną przewagą nad resztą stawki. W ciągu miesiąca na Facebooku, Twitterze i YouTube pojawiło się 22,2 tys. publicznych postów dotyczących Legii. W tym samym czasie o Lechu było ich niemal o połowę mniej (11,4 tys.), a zaznaczyć należy, że „niebiesko-biali” znaleźli się w tej klasyfikacji na miejscu drugim. Trzecią pozycję zajął – uwaga! – Zawisza Bydgoszcz (10,6 tys.), który wyprzedził Widzew Łódź i Cracovię. Najrzadziej obecne w social media były Pogoń Szczecin i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zabrzanie znaleźli się na ósmym miejscu.źródło: press-service.com.pl / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]