Jarka: Żałuję, że nie trafiłem do Górnika

Były napastnik zabrzan Dawid Jarka nie wróci na Roosevelta. - Szkoda, że nie udało się zahaczyć w kadrze Górnika. Łudziłem się, że uda mi się to, tym bardziej że w sparingu z Puszczą Niepołomice zdobyłem jedną z bramek. Niestety, nie wyszło - mówi piłkarz. - Po sobotnich sparingach wszedłem do szatni, gdzie wisiała karta z nazwiskami piłkarzy, którzy lecą do Turcji. Mnie na tej liście nie było i to wszystko, co wiem na ten temat. Nikt mi niczego nie wyjaśniał. Byłem zaskoczony, bo wcześniej dochodziły do mnie sygnały, że w Górniku są ze mnie zadowoleni i zostanę w klubie. Sam nie wiem, dlaczego tak się nie stało. Mogę jedynie przypuszczać, że wiąże się to z pozostaniem w klubie Mateusza Zachary i Prejuce Nakoulmy. Skoro oni zostają w Górniku, to dla mnie mogło zabraknąć miejsca. Ja i tak cieszę się, że miałem możliwość treningów. Taki obóz w Zakopanem na pewno będzie procentował. Poza tym dzięki sprawdzianom w Zabrzu znowu wróciłem do świata żywych - dodaje napastnik, który w Górniku grał już i zdobywał bramki w latach 2006-09.
A może wpływ na decyzję klubu miały także niezbyt przychylne komentarze kibiców? Fani nie byli zachwyceni perspektywą ściągnięcia Jarki, który w ostatnich latach nie błyszczał. - Nie sądzę, aby o to chodziło. Przecież przed zatrudnieniem w Górnika trenera Ryszarda Wieczorka kibice też protestowali i to nawet mocniej niż w moim przypadku. Żałuję, że nie trafiłem do Górnika, bo choć ostatnio trochę "zaginąłem w akcji", to chciałem udowodnić, że potrafię jeszcze grać - podkreśla zawodnik.
Jarka najpewniej krótko pozostanie bezrobotny. - Już odebrałem kilka ciekawych telefonów. Możliwe, że nawet we wtorek rozpocznę treningi w nowym zespole - mówi.
Sztab szkoleniowy wicelidera ekstraklasy pożegnał też Czecha Lukaša Kubania, dwóch zawodników z Zimbabwe: Dzikamai Gwaze i Kelvina Bulajię, a także Słowaka Rastislava Bakalę i Ukraińca Stanisława Honczaruka. Wszyscy ci piłkarze przyjechali do Zabrza w ostatniej chwili i nie zdołali przekonać do siebie szkoleniowców.

źródło: Gazeta Wyborcza / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]