Plaga kontuzji obrońców Górnika

Wicelider ekstraklasy ma spory problem. To niespotykana w innych drużynach liczba kontuzji defensorów.
Pech prześladuje obrońców Górnika od zeszłego roku. Najpierw z gry wypadł Mariusz Magiera, który złamał kość piszczelową. Na początku sezonu wiązadła krzyżowe zerwał z kolei kapitan zespołu Adam Danch, a potem kolejno wypadali: Błażej Augustyn, Ołeksandr Szeweluchin, Tomasz Wełnicki, Rafał Kosznik i Seweryn Gancarczyk. Tego ostatniego czekają dzisiaj w Poznaniu aż dwie operacje. Jedna – wszczepienia specjalnych siatek, które mają pomóc wyleczyć przepuklinę, a druga związana z urazem mięśnia przywodziciela.
Nowy rok też zaczął się pechowo, bo trener Wieczorek nie może korzystać z usług jednego z liderów zespołu Pawła Olkowskiego.
– Paweł normalnie rozpoczął z nami przygotowania. Trenował na obozie w Zakopanem, po czym wyjechał na zgrupowanie kadry. Ambicja spowodowała, że zagrał z bolącym kolanem w jednym z meczów i teraz mamy kłopot. Nie trenuje z nami, podobnie jak inny podstawowy zawodnik, Mariusz Przybylski – podkreśla szkoleniowiec Górnika.
Trener Wieczorek nie dopatruje się w urazach kolejnych defensorów śląskiego zespołu jakichś podtekstów.
– W większości przypadków to efekt eksploatacji zawodników, jak miało to miejsce w przypadku Gancarczyka i Magiery. Danch doznał z kolei kontuzji typowo piłkarskiej – tłumaczy.
Urazy jednych to szansa na grę dla innych. W zimowych sparingach na prawej obronie, w miejsce Olkowskiego, grał Maciej Mańka. Wcześniej 24-letni obrońca rzadko dostawał szansę od trenera Adama Nawałki czy później Wieczorka. Teraz wydaje się, że może grać znacznie częściej.
– Niczego bym jeszcze nie przesądzał. Jest wiele opcji, czy to obsady prawej obrony, czy środka defensywy, gdzie mam do dyspozycji czwórkę stoperów: Augustyna, Łukasiewicza, Pandżę czy Szeweluchina. O tym, kto będzie grał w wyjściowym składzie w pierwszym meczu rundy rewanżowej, zdecydują najbliższe dni. Do czwartku wszystko powinno być jasne – mówi Ryszard Wieczorek.
Ciekawie będzie też z obsadą lewej strony obrony Górnika. Rafał Kosznik po urazie kolana pod koniec ubiegłego roku wolno dochodzi do siebie. W tej sytuacji na tej pozycji ponownie może zagrać nominalny lewoskrzydłowy Maciej Małkowski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]