Piłkarze Górnika podziwiają wyczyn Justyny Kowalczyk

Piłkarze Górnika Zabrze podczas letnich przygotowań podziwiali w Zakopanem trenującą Justynę Kowalczyk, a w czwartek cieszyli się z jej złotego medalu olimpijskiego. "Ona wskazuje nam drogę. Wielki szacunek, Justyna" - powiedział obrońca Antoni Łukasiewicz.
W czerwcu 2013 zabrzanie nagrodzili w Zakopanem brawami Kowalczyk biegnącą na nartorolkach i ciągnącą za sobą oponę dla zwiększenia oporu. Biegaczka nawet nie zareagowała. 
"To się nazywa koncentracja w treningu" - przekonywał wtedy swoich zawodników ich ówczesny trener, a obecnie selekcjoner kadry narodowej Adam Nawałka.
"Justyna, biegnąc dziś ze złamaną nogą przełamała barierę niemożności, pokazała wielki charakter" - powiedział Łukasz Madej cytowany przez oficjalną stronę Górnika.
"Jej złoty medal to dobry przykład dla wszystkich sportowców, także piłkarzy. Każdy z nas ma swoje problemy, kłopoty ze zdrowiem, ale Justyna wskazuje nam drogę. Pokazuje, że nawet w tak ekstremalnych sytuacjach można sięgać po złoto" - dodał Łukasiewicz.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]