Jež przed meczem z Zagłębiem: Najważniejsze, żeby zdobyć trzy punkty

Mecz w Lubinie będzie miał szczególne znaczenie dla pomocnika zabrzan Roberta Ježa. Jesienią grał w Lubinie, skąd odszedł po bandyckim ataku na swoją osobę. Na początku grudnia Słowak został pobity pod swoim domem przez kilku kibiców Zagłębia. Niedługo po tym rozwiązał kontrakt z klubem i wrócił do Górnika, w którym wiosną 2011 roku rozpoczynał swoją przygodę z polską ekstraklasą. 

W niedzielę Jež zagra z nową drużyną na Dialog Arenie. – Czy nie boję się wyzwisk? Powiem tak, jestem skoncentrowany na grze. Najważniejsze, żeby zdobyć w tym meczu trzy punkty. Reszta mnie nie interesuje. Nie mam też nic do powiedzenia kibicom Zagłębia – zaznacza doświadczony rozgrywający.

Przy Roosevelta bardzo liczą na Słowaka. W klubie mają w pamięci jego występy sprzed kilku lat, choćby w spotkaniu właśnie przeciwko Zagłębiu Lubin (marzec 2011, 5:1), w którym popisywał się świetnymi zagraniami i zdobył jedną z bramek. Kibice Górnika mają nadzieję, że podobnie jak w przypadku Radosława Sobolewskiego, także Jež będzie jednym z liderów drużyny.

– Sam jestem ciekaw, jak wszystko wypadnie. Na razie trudno powiedzieć, bo okres przygotowawczy i sparingi to jedno, a liga to zupełnie inna rzecz. Z zimowych przygotowań na pewno jednak możemy być zadowoleni. Zespół jest w dobrej dyspozycji, a teraz ważne, żeby udanie wystartować i dobrze zaprezentować się na początku rozgrywek – podkreśla piłkarz.

Wiosną Górnik ma szansę na wywalczenie, po dwudziestu latach przerwy, miejsca gwarantującego występy w europejskich pucharach. – Pierwsze kolejki pokażą, jak to wszystko będzie wyglądało. Będziemy walczyć o wygrane zarówno w ekstraklasie, jak i w Pucharze Polski. Drużyna jest solidna, jest tutaj wielu utalentowanych zawodników, a atmosfera w szatni bardzo dobra – zapewnia Robert Jež, który na polskich boiskach rozegrał 75 meczów, w których strzelił 11 goi. Niemal połowa jego dorobku bramkowego pochodzi z niespełna półrocznego pierwszego pobytu w Górniku.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]