Wieczorek: Musimy wytrzymać ciśnienie

Mimo straty ośmiu punktów do Legii Warszawa, w Zabrzu nikt nie myśli o tym, by przekreślać nadzieje na odrobienie tego dystansu. Oba kluby w poprzedniej kolejce nie zachwyciły stylem gry, ale warszawianie przynajmniej zdobyli komplet punktów. Zabrzanie spisali się fatalnie i wrócili do domów bez zdobyczy, za to z bagażem trzech bramek. Przy Roosevelta nie dopuszczano do siebie myśli, że defensywa może być aż tak dziurawa... 
Oczywiście największym problemem zabrzan są kontuzje. - Musimy powiedzieć, że Górnikowi brakuje Adama Dancha. Długo też ciągną się urazy Mariusza Magiery i Konrada Nowaka. Dołóżmy do tego Seweryna Gancarczyka, który jest po dwóch zabiegach, Pawła Olkowskiego, Mariusza Przybylskiego, Mateusza Zacharę, którzy są motorem napędowym naszej gry. Teraz doszła świeża kontuzja Błażeja Augustyna - wylicza problemy kadrowe Wieczorek.

- Nie możemy nagle zrobić rewolucji. Trzeba mieć też na uwadze zgranie zespołu, to jest kolejny element, w który warto się zagłębić. Z ostatniego meczu ligowego w tamtym roku, tylko czterech zawodników z podstawowego składu rozpoczęło spotkanie z Zagłębiem w wyjściowej "11". Siedmiu piłkarzy to ogromna różnica. Problemów jest sporo, ale mam nadzieję, że to wszystko jakoś się wyklaruje. Mamy 3-4 środkowych obrońców, którzy mogą grać. Podczas zgrupowań graliśmy z bardzo dobrymi zespołami i nie było żadnych przesłanek ku temu, że moglibyśmy mieć na tej pozycji problemy. Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie nie będziemy mieć tego kłopotu - uważa trener.

Po przegranej w Lubinie, Górnik spadł w tabeli na trzecie miejsce i do Legii traci już osiem punktów. Tyle samo "oczek" zabrzanie mają przewagi nad ósmą Cracovią. - Musimy wytrzymać ciśnienie. Naszym pierwszym celem jest jak najszybsze zapewnienie sobie miejsca w górnej części tabeli, później będziemy mogli powalczyć o coś więcej. Dzisiaj deklaracji składać nie będziemy - podkreśla Wieczorek.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online