Jan Urban: Zapowiada się supermecz

Jesienią Górnik przegrał w Warszawie 1:2. Zrewanżował się w 1/8 finału Pucharu Polski, wygrywając u siebie 3:1. Po tej porażce pracę w Legii stracił trener Jan Urban.
- Zapowiada się supermecz, ale zabrzanie muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż w Lubinie, aby myśleć o zwycięstwie - mówi Jan Urban. - Górnik potrafi grać z Legią, ostatni mecz jest tego dowodem. W Pucharze Polski Górnicy zagrali znakomity mecz, ale teraz to będzie inna gra. Wtedy Legia "jechała" na rezerwach, zaś Górnik był lepszy pod względem fizycznym, motorycznym.
Urban jako piłkarz zdobył trzy razy mistrzostwo Polski w barwach Górnika. W roli trenera Legii sięgnął raz po koronę. Komu będzie kibicować? - Na pewno mam duże serce i pojemne, zmieszczą się w nim oba klubu. Przede wszystkim nie mogę na ten mecz patrzeć jednostronnie, sympatyzując tylko z jedną ze stron. Najlepsze lata mojej kariery piłkarskiej spędziłem w Zabrzu, mam wielki sentyment do Górnika i kibicuję temu klubowi. I tak już zostanie. Z kolei Legia dała mi szansę na polu trenerskim, Jestem za to wdzięczny temu klubowi - stwierdził.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online