"Gwaze ma ponadprzeciętne umiejętności"

Dzikamai Gwaze to najnowszy nabytek Górnika i duża zagadka. Pomocnik z Zimbabwe był gwiazdą trzecioligowego LZS Piotrówka, a podczas testów pokazał się z dobrej strony. 2x45.info zapytało o tego piłkarza jednego z jego klubowych kolegów w rundzie jesiennej.
- Powinien wprowadzić coś nowego, innego do Ekstraklasy. Według mnie, jak na polską ligę, ma ponadprzeciętne umiejętności. Gdy niedawno graliśmy Piotrówką sparing z Górnikiem, naprawdę się wyróżniał przeciwko nam. Było widać, że dużo umie. Jeśli trener Ryszard Wieczorek da mu szansę, sądzę, że się przebije - mówi 18-letni pomocnik Maciej Barć, który w minionej rundzie rozegrał dla trzecioligowca dziewięć meczów i strzelił dwa gole.

Gwaze imponował skutecznością. W tym sezonie zdobył dla Piotrówki 10 bramek. - Czasami jest trochę leniem na boisku, nie zawsze wraca do obrony. Ale ostatnio z nim rozmawiałem i mówił, że taktycznie się poprawił. U nas miał mało zadań defensywnych. Gdy już jednak atakowaliśmy i dostawał piłkę, to przeważnie po chwili biegłeś do niego z gratulacjami. Nie przesadzę mówiąc, że był największą gwiazdą Piotrówki obok Filipe Andrade, który kiedyś zdobył mistrzostwo Polski z Zagłębiem Lubin - dodaje wychowanek Stadionu Śląski Chorzów.

- Pod względem profesjonalizmu niczego nie można mu zarzucić. Jak przychodził mecz, zawsze był skupiony, czy to sparing czy walka o ligowe punkty. Pełna profeska, muzyka i koncentracja. Bywało też, że mało trenował, a i tak był najlepszy. To pokazuje jego klasę - podkreśla nasz rozmówca.

Pomocnik z Zimbabwe będzie miał ułatwioną aklimatyzację. - Dobrze mówi po polsku, wszystko rozumie. Potrafi odpowiedzieć w rozmowie. Wiem, że nadal uczy się języka, ale już jest bardzo dobrze - zapewnia Barć. (gornikzabrze.pl)

źródło: 2x45.infoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]