Urban za Wieczorka w Górniku?

Mecz z Koroną może być ostatnim, w którym Górnika Zabrze poprowadzi w roli trenera Ryszard Wieczorek. W razie niepowodzenia, nowym ma zostać Jan Urban. W kuluarach mówi się także o Waldemarze Fornaliku.
Sytuacja w Górniku jest bardzo nerwowa. Po dwóch upokarzających porażkach 0:3 na wiosnę - z Zagłębiem Lubin i Legią Warszawa, atmosfera w klubie jest bardzo napięta. Najwięcej "gromów" spada na głowę trenera zabrzan Ryszarda Wieczorka. Dla obecnego szkoleniowca Górnika, kolejny mecz z Koroną może okazać się kluczowy co do jego przyszłości na stanowisku opiekuna śląskiego zespołu.
Jeżeli Wieczorek nie zdobędzie kompletu punktów w konfrontacji z kieleckim zespołem na własnym boisku, najprawdopodobniej pożegna się z posadą trenera Górnika. Jego dymisji już podczas meczu z Legią domagali się kibice zabrzańskiego zespołu. „Gdzie jest ten Górnik, Wieczorek gdzie jest ten Gornik” i „Miałeś drużynę, zrobiłeś z tego padlinę” - skandowali fani. Jeżeli powinie mu się noga w kolejnym spotkaniu przed własną publicznością, działacze nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko podziękować mu za dalszą współpracę.
W Zabrzu mają już zresztą gotowy plan awaryjny. W razie kolejnego niepowodzenia drużyny prowadzonej przez Wieczorka, stery na ławce trenerskiej Górnika miałby przejąć Jan Urban. W przeszłości legendarny piłkarz tego zespołu nigdy nie krył wielkiej sympatii do swojego byłego klubu. Po tym jak został w grudniu zwolniony z Legii Warszawa, pozostaje bez pracy. Wiele wskazuje jednak na to, że już niedługo...

źródło: transfering.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]