Górnik na wiosnę najgorszą drużyną ekstraklasy

Gdyby brać pod uwagę tylko mecze rozegrane wiosną, to zabrzanie zajęliby ostatnie miejsce. 14-krotni mistrzowie Polski są jedynym zespołem, który wiosną nie wygrał spotkania. Mają też najwięcej, bo aż 19 straconych bramek. Jak fatalnie zespól grał za trenera Ryszarda Wieczorka, tak podobnie prezentuje się za Roberta Warzychy.
W Zabrzu wierzą jednak, że wkrótce powinno być lepiej. – Z zawodników zejdzie teraz presja i skończy się zła seria i wydostaniemy się z błota, w które wpadliśmy. Mamy teraz trochę czasu na przygotowanie się do dalszych rozgrywek. Do siebie dojdą Radosław Sobolewski i Adam Danch. Być może do zdrowia wrócą też inni leczący kontuzje piłkarze. Postaramy się również coś zmienić w naszej grze, czym zaskoczymy rywali – mówi Robert Warzycha, trener-menedżer Górnika.
To nie pierwsza wiosna, kiedy zabrzanie prezentują się tak fatalnie. Podobnie było rok temu. Wtedy zespół prowadzony przez Adama Nawałkę, po świetnej pierwszej części rozgrywek zawalił kolejną rundę. Tyle tylko, że wtedy z piętnastu ligowych meczów aż pięć udało się zabrzanom wygrać. Tym razem drużyna z Roosevelta na wygraną czeka od 3 grudnia, kiedy pokonała Widzew 3:2 z Widzewem.

Tabela w roku 2014:źródło: Przegląd Sportowy / 90minut.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]