Sparing: Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

Górnik Zabrze po raz pierwszy w tym roku pokonał ekstraklasowego rywala. W sparingu przy Roosevelta zabrzanie ograli Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0).
Trenerzy Leszek Ojrzyński i Robert Warzycha skorzystali ze świątecznej przerwy, by przetestować nowe ustawienia i przygotować zespoły do startu fazy zasadniczej. Podbeskidzie i Górnik już się w tym sezonie nie spotkają, ale na boisku nie było widać sporej różnicy w ekstraklasowej tabeli. Zabrzanie mieli wprawdzie optyczną przewagę, ale nie potrafili stwarzać sobie dogodnych sytuacji. Jedyną w pierwszej połowie wykorzystał Bartosz Iwan. W 16. minucie po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony Rafała Kosznika, pomocnik zabrzan zamknął akcję ładnym strzałem z woleja na dalszym słupku. Nie upilnował go w tej sytuacji Frank Adu.
Bielszczanie mogli odpowiedzieć tuż przed przerwą po kontrataku dobrze wyprowadzonym przez Macieja Iwańskiego. Sytuację sam na sam z wracającym po kontuzji - grającym w ochronnej masce na twarzy - Pavelsem Steinborsem.
W drugiej połowie trener Robert Warzycha wpuścił na boisko dwóch zawodników testowanych. 18-letnie Arkadiusza Porochnickiego z Gwarka Zabrze oraz Raula Gonzaleza, który ostatnio występował w GKS-ie Bełchatów.
Wynik zabrzanie ustalili na pół godziny przed końcem, kiedy Prejuce Nakoulma na raty pokonał Ladislava Rybansky'ego po akcji z Gonzalezem.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

Bramki: Iwan (16., asysta Kosznik) i Nakoulma (65.)

Górnik: Kasprzik (35. Steinbors) - Mańka (30. Olkowski, 60. Gonzalez), Danch (30. Łukasiewicz, Pandża 84.), Sobolewski (30. Wełnicki, 84. Otwinowski), Kosznik (30. Małkowski, 84. Kiepura) - Oziębała (30. Nakoulma (82. Kurzawa)), Drewniak (60. Bartus), Iwan (30. Madej), Jeż (60. Łuczak), Gwaze (60. Porochnicki, 75. Nowak) - Zachara (60. Majtan).

źródło: Przegląd Sportowy