Warzycha: Myślę, że wychodzimy z dołka

Piłkarze Górnika Zabrze w niedzielę podejmą Ruch Chorzów w 101. Wielkich Derbach Śląska. Zabrzanie na ligowe zwycięstwo czekają od pięciu miesięcy. - Stać nas na wygraną - uważa kapitan drużyny Adam Danch.
To będzie trzecie w tym sezonie starcie obu ekip. W sierpniu w Zabrzu skończyło się remisem 2:2, grudniowe setne derby w Chorzowie wygrali gospodarze 2:1. - Oczywiście, że mamy w głowach ten brak zwycięstw w ostatnich spotkaniach (poprzednia wygrana ligowa 3:2 z Widzewem 3 grudnia). Pracujemy nad poprawą gry w defensywie. Musimy zagrać w niedzielę "na zero" z tyłu - dodał obrońca Danch.
Pracujący w Zabrzu od marca trener Robert War zycha jeszcze nie cieszył się z wygranej. - Mamy szacunek dla Ruchu, ale zagramy w domu, a derbowy pojedynek to dobra okazja, by wreszcie odnieść zwycięstwo. Myślę, że wychodzimy z dołka - zauważył.
Szkoleniowiec "Niebieskich" Jan Kocian prowadził drużynę w grudniowym spotkaniu. - Dobrze go wspominam. Zaczęliśmy wtedy serię sześciu zwycięskich spotkań. I nie mam nic przeciwko, aby to się powtórzyło - zauważył podczas wspólnej konferencji prasowej.
Przyznał, że rywalizacja obu zespołów jest czymś wyjątkowym i nie da się porównać z meczami żadnych drużyn na Słowacji. - To są zawsze specyficzne pojedynki. I mam nadzieję, że ten niedzielny też kibice na długo zapamiętają - podkreślił kapitan Ruchu Marcin Malinowski.
Derby zbiegły się w czasie z uruchomieniem przez Górnika internetowej strony w języku śląskim. - Sport to świetna okazja, by pokazywać "ślonsko godka" - przekonywał pomysłodawca projektu Rafał Kowol.
Początek niedzielnego spotkania w Zabrzu o godz. 18:00.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online