Radosław Sobolewski chce zostać w Górniku

Do połowy maja Radosław Sobolewski, jeden z kluczowych zawodników w talii trenera Roberta Warzychy, miał poinformować o swojej decyzji odnośnie przyszłości. Pomocnik wygasający w czerwcu kontrakt zamierza przedłużyć.
Krótko przed meczem z Legią Radosław Sobolewski stwierdził, że zamierza również w kolejnym sezonie występować przy Roosevelta. Zawodnika kusiła Jagiellonia Białystok, której jest wychowankiem i gdzie – czego sam nie ukrywał – chce zakończyć piłkarską karierę. Przeszkodą jest jednak to, że Sobolewski mieszka na stałe w Krakowie.
Kwestia pozostania pomocnika w Górniku wydaje się przesądzona, ale w Zabrzu oficjalnie nikt nie chce wypowiadać się jeszcze w tym temacie. – Biorąc pod uwagę, że w Zabrzu zanosi się na sporo zmian i odejście kilku kluczowych piłkarzy, pozostanie "Sobola" jest niezwykle ważne. Z jednej strony daje drużynie sportową jakość, z drugiej będzie świetnym przykładem dla młodzieży, na której stawianie Górnik w obecnej sytuacji jest skazany – uważa Kamil Kosowski, przyjaciel Sobolewskiego z czasów gry w Wiśle i reprezentacji Polski.
Aktualnie zawodnik wraca do pełni sił po urazie Achillesa. Przeciwko Legii zagrać nie mógł, a brak w środkowej strefie tak doświadczonego piłkarza był widoczny. Za kilka dni zabrzan czeka starcie w Krakowie, przeciwko Wiśle... poprzedniemu klubowi "Sobola".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]