Radosław Sobolewski na dłużej w Górniku

Radosław Sobolewski przedłużył o dwa lata umowę z Górnikiem Zabrze. 37-letni piłkarz, mimo że gra na pozycji defensywnego pomocnika, strzelił w tym sezonie dla zabrzan siedem goli, w tym dwa dające zwycięstwa nad Piastem Gliwice 2:1 i Zawiszą Bydgoszcz 3:2.
Sobolewski przyszedł do Zabrza na rok z krakowskiej Wisły w lipcu 2013. Zyskał uznanie kolejnych trenerów Górnika: Adama Nawałki, Ryszarda Wieczorka i Roberta Warzychy. 
Także obecny prezes klubu Zbigniew Waśkiewicz podkreśla często, iż zawodnik jest bardzo ważny dla zespołu. Sobolewski zagrał w 30 ligowych spotkaniach tego sezonu. Wiosną był kapitanem zespołu, zanim po kontuzji do składu wrócił Adam Danch.
Zawodnik występował w Wiśle przez dziewięć sezonów i wywalczył z nią cztery tytuły mistrzowskie. Ma na koncie 32 spotkania w reprezentacji Polski. Był w kadrze narodowej na mistrzostwa świata w Niemczech w 2006 roku. Dla zabrzan zagrał do tej pory w trzydziestu meczach Ekstraklasy.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online