Inauguracja nowego sezonu ekstraklasy 19 lipca

Wczoraj zapadła decyzja, że system "ESA 37" będzie obowiązywał także w przyszłym sezonie. Oznacza to, że podobnie jak teraz, ekstraklasa po 30 kolejkach zostanie podzielona. Podobnie jak zdobyte punkty.
Uchwałę musi jeszcze zaakceptować PZPN. Ma to nastąpić w poniedziałek. Problemów raczej nikt nie będzie robił. - Myślę, że tym razem zagłosuję "za". Nie zmieniłem poglądów. Nadal uważam, że powinniśmy wzorować się na najsilniejszych ligach, które nie stosują "udziwnień" dobrych dla ligi greckiej czy cypryjskiej. Muszę jednak uszanować zdanie środowiska ligowego, któremu - jak widać - reforma przypadła do gustu - mówi Kazimierz Greń, który rok temu głosował przeciwko reformie.
Kluby jednogłośnie zaakceptowały system na nowy sezon. Przed rokiem początkowo takiej jednomyślności nie było. - Uważam, że niezależnie od osobistych poglądów każdego z prezesów, musimy prezentować jednolite stanowisko. Publicznie - w interesie spółki - wszyscy akcjonariusze powinni przemawiać jednym głosem. Skoro więc większość doszła do wniosku, że warto systemowi "ESA 37" dać jeszcze jeden rok, jednomyślnie poparliśmy to rozwiązanie - tłumaczy zgodność prezes Ruchu Chorzów, Dariusz Smagorowicz.
W przyszłym sezonie nie ma być "maratonów", czyli rozgrywania trzech kolejek w ciągu 12 dni, jak to miało miejsce w obecnych rozgrywkach. Inauguracja ekstraklasy odbędzie się 19 lipca.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]