Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Józef Dankowski(trener Górnika Zabrze): „Szybko zdobyliśmy bramkę, co w nasze szeregi wprowadziło spokój. Jednak zapomnieliśmy, że Wisła potrafi grać w piłkę. Chcieliśmy zdobyć drugą bramkę i zostawialiśmy krakowskim piłkarzom zbyt dużo swobody. W efekcie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:2, a krakowianie mieli jeszcze okazje, aby zdobyć więcej goli. Po przerwie nasza organizacja gry uległa zmianie. Zaczęliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce. Mecz się wyrównał, a my mogliśmy czekać na swoją szansę. Doczekaliśmy się i cieszy, że nasza praca daje efekty w postaci niezłej gry. Mimo że graliśmy dziś przy nieludzkiej temperaturze, to mecz mógł się podobać. Adam Danch po długiej kontuzji szybko wrócił do pełnej dyspozycji i robi swoją robotę. Jest mocnym punktem zespołu".

Franciszek Smuda (trener Wisły Kraków): ”Ciężko się przychodzi na konferencję po przegranym meczu. Na pewno byśmy nie przegrali, gdyby tylu naszych zawodników nie grało z powodu kontuzji. Nadzieję na trzecie miejsce w końcowej tabeli ekstraklasy jeszcze mamy, ale perspektywa osiągnięcia tego celu się oddala. Przy takiej defensywie jaką mamy, to błędy są nieuniknione. Jednak dziś popełniliśmy takie, że nie można było liczyć na sukces. Paweł Brożek ma uraz mięśnia dwugłowego, Michał Chrapek problem z biodrem, zaś Emmanuel Sarki kolana. Mogliśmy wygrać zdobywając co najmniej cztery bramki, a przegraliśmy 2:3. Nie wykorzystaliśmy jednak świetnych sytuacji. Przeciwnicy odetchnęli z ulgą gdy zszedł Paweł Brożek".