Warzycha: W nowym sezonie gra trójką obrońców nie będzie dla nas świętością

Robert Warzycha na łamach gazety "Sport" opowiada, jaką taktykę preferuje się w USA i jak będzie grał Górnik Zabrze. - W Stanach kluby nie grały trójką w obronie, za to regularnie stosowano ten system w Meksyku, z którymi kluby amerykańskie regularnie się spotykają - mówi dyrektor sportowy Górnika.
Gra trójką obrońców będzie dla zabrzan nowością. - Było już tyle ustawień, że piłkarze na pewno sobie poradzą także z tym. Tym bardziej, że mają na mistrzostwach bardzo dobre wzory - kontynuuje Warzycha. - Przecież nawet w ćwierćfinałach zagra tak kilka drużyn, na czele z Holandią. Nie przesądzam, że takie ustawienie będzie dla nas w nowym sezonie świętością. Zagramy w zależności od potrzeb czwórką z tyłu, lub trójką. Chodzi o to, by było pole manewru, jakaś alternatywa. Ważni są też wykonawcy. Błażej Augustyn jest zdrowy, podobnie jak Seweryn Gancarczyk. Z ich potencjałem można na boisku zrobić wiele.
Robert Warzycha zdradza także, dlaczego nie zagrał z Zawiszą Dawid Plizga. - Powiem oględnie, że zdecydowały względy... proceduralne. Nie miał jeszcze podpisanej umowy, którą przygotowywali prawnicy, więc nie było sensu ryzykować. Powinien już zagrać w sobotę z Lechią Gdańsk.

na podstawie: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]