Prezydent Zabrza: Wdrażamy plan naprawczy

W dramatycznej sytuacji finansowej Górnika wszyscy patrzą na miasto, które jest współwłaścicielem Górnika. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą. 

Jak skomentuje pani rezygnację z funkcji prezesa Górnika przez Zbigniewa Waśkiewicza i jego słowa o tym, że klub zmierza do katastrofy?
Małgorzata Mańka-Szulik: - Górnik Zabrze to zawodnicy i wierni kibice, którzy przede wszystkim liczą na dobrą grę piłkarzy. Przypomnę, że zespół po dwóch meczach ma na koncie cztery punkty. Z myślą o kibicach kontynuujemy budowę stadionu. Plan naprawczy jest wdrażany. Zarząd klubu pracuje normalnie.

Czy była Pani zaskoczona słowami prezesa Waśkiewicza o fatalnej sytuacji finansowej?
- Sytuacja finansowa klubu wpisuje się w sytuację polskiej piłki. Górnik ma podobne problemy jak wiele drużyn ekstraklasy. Na szczęście ma wielu wiernych kibiców oraz przyjaciół, którzy wspierają klub. Szczególnie w trudnych chwilach. Do tego grona należą władze miasta. Dlatego z taką determinacją kontynuujemy budowę stadionu.

Dwukrotnie w przeciągu ostatnich dni Pani Prezydent spotkała się z piłkarzami Górnika. Czy można wiedzieć, jakie zapewnienia dostali piłkarze?
- Akcjonariusze powołali Radę Nadzorczą, a ona z kolei Zarząd Klubu. To te gremia odpowiadają za realizację zadań Górnika Zabrze SSA. Spotkanie z zawodnikami odbyło się na ich prośbę. Przebiegło w pełnej zrozumienia atmosferze. Po raz kolejny dyskutowano o aktualnej sytuacji i planach działań na przyszłość.

Czy sytuacja jest rzeczywiście tak dramatyczna, jak wygląda z zewnątrz i czy kibice Górnika mają wielkie powody do niepokoju, czy jak mówi wiceprezydent Lewandowski, nic dramatycznego się nie dzieje?
- Powtórzę raz jeszcze. Sytuacja finansowa klubu wpisuje się w sytuację wielu drużyn ekstraklasy. Jak widać Polski Związek Piłki Nożnej udzielił licencję. Natomiast Górnik Zabrze zaproponował plan naprawczy, który jest realizowany.

Kto będzie nowym prezesem Górnika i kiedy ewentualnie można się spodziewać decyzji w sprawie powołania nowego szefa klubu?
- Zarząd pracuje w składzie dwuosobowym (chodzi o Krzysztofa Maja i Krzysztofa Grabowskiego - przyp. aut.). To doświadczone i kompetentne osoby, którym na sercu leży dobro Górnika. Decyzję w sprawie personalnej podejmie Rada Nadzorcza klubu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]