Sport: Górnik Zabrze liderem ekstraklasy!

Górnik nie zwalnia tempa. Wczoraj zdeklasował w Kielcach Koronę i awansował na fotel lidera. Pięć meczów i żadnej porażki. Bilans ostatnich dwóch meczów? Sześć punktów i bramki 6:0. Górnik gra na początku sezonu imponująco, a jego dominacja na stadionie w Kielcach – może poza pierwszym kwadransem - nie podlegała dyskusji. Zabrzanie na stadionie Korony wygrali pierwszy raz w historii. 

Bomba Kosznika

Układ tabeli i wcześniejsze wyniki kazały w zabrzanach upatrywać faworyta meczu. Korona przystępowała do meczu z jednym punktem, a przebieg spotkania pokazał, że w wypadku słabych wyników kielczan nie ma mowy o przypadku. Górnik dominował w każdej formacji i od początku narzucił swoje warunki gry. Choć to kielczanie byli gospodarzem, pozwolili zabrzanom grać w piłkę, czekając tylko na szybki atak. A jednak mogli gospodarze objąć prowadzenie, kiedy w 14 min sytuację sam na sam ze Steinborsem przegrał Przemysła Trytko, który gry w piłkę uczył się w... Zabrzu. Grał jako junior w Gwarku. Przed przerwą miał jeszcze dwie okazje, ale gole dla Korony nie padły. Z kolei przewaga Górnika w kulturze gry, jakości i potencjale w końcu przyniosła efekt. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Roberta Jeża do odbitej piłki doszedł Rafał Kosznik. Strzelił silnie z powietrza, nie do obrony dla bramkarza Korony.

Dominacja

O ile przed przerwą Korona miała kilka okazji do zdobycia gola, to druga połowa toczyła się od pierwszej do ostatniej minuty pod dyktando Górnika. Kielczanie nawet nie próbowali przejąć na boisku inicjatywy. Nie chcieli, czekając na kontrę? Nie byli w stanie? Efekt był taki, że Górnik grał w piłkę, stwarzał okazje i zdobył dwa kolejne gole. Drugi to piękna akcja z udziałem Madeja, podającego z lewej strony Kosznika i Jeża – autora gola. Trzecia? Zaczął ją młody Sadzawicki, a potem swoje zrobili Kosznik i Madej. Piłka po zablokowaniu strzału tego ostatniego trafiła pod nogę Gergela, który z 20 metrów przymierzył w samo okno. Tak wyraźnie i pewnie w tym sezonie Górnik jeszcze nie wygrał. Nagroda dla piłkarzy? 19 sierpnia mają po bardzo długiej przerwie dostać pieniądze. I nikt nie powie, że na nie nie zasłużyli...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]