Górnik ostatni raz w 1998 roku stracił po 5 meczach dwa gole

To podobny początek sezonu w wykonaniu zabrzan, jak ten sprzed roku. Ale tak niewiele goli po pięciu kolejkach stracił Górnik ostatni raz w 1998 roku.
Był sezon 1998/99, kiedy Górnik po pięciu kolejkach ekstraklasy otwierał ligową tabelę przed warszawską Legią. Co łączy tamten sezon z obecnym? Punktów Górnik miał wtedy nawet więcej, bo aż trzynaście. Tylko jeden mecz zremisował – w pierwszej kolejce z ŁKS w Łodzi, by kolejne cztery wygrać. Miał jednak zespół z Roosevelta dokładnie taki sam, imponujący bilans bramkowy, czyli 10:2.
Po remisie 2:2 w Łodzi wygrywał kolejno z Widzewem 1:0, z Pogonią 4:0, z Odrą 1:0 i z Polonią Warszawa 2:0. Szukając kolejnych analogii, Trzy gole po pięciu meczach miał na koncie Piotr Gierczak, a dziś takim dorobkiem mogą się pochwalić Robert Jeż i Mateusz Zachara. Pierwszy z nich zdążył przez pół roku być w Górniku, kiedy pojawił się na Roosevelta Jeż. Trener Adam Nawałka sporadycznie jednak stawiał na obu tych piłkarzy. Częściej grał Słowak.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online