Hubert Kostka: Piłkarze Górnika zasłużyli na to, żeby otrzymywać pieniądze w terminie

Czekający miesiącami na pieniądze piłkarze Górnika są rewelacją sezonu. Grają ofensywnie i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Tak dobrze, jak teraz, nie było nawet gdy drużynę prowadził Adam Nawałka. Sytuacja jest tym bardziej zaskakująca, że latem odeszli czołowi zawodnicy.
Po pięciu kolejkach zespół prowadzony przez dyrektora sportowego Roberta Warzychę i trenera Józefa Dankowskiego jest liderem ekstraklasy. Wprawdzie rok temu było podobnie, ale teraz zabrzanie strzelają więcej goli i mniej tracą. W tym sezonie świetnego w bramce Pavelsa Šteinborsa zdołali pokonać tylko Łukasz Teodorczyk z Lecha i Marek Saganowski z Legii. Na razie świetnie sprawdza się eksperymentalne zestawienie z trójką obrońców i aż szóstką pomocników. Pod wrażeniem gry Górnika są też futbolowi eksperci.
– Wydawało się, że po odejściu dwóch liderów, jakimi byli Paweł Olkowski i Prejuce Nakoulma, drużyna będzie strzelała mniej goli, ale tak nie jest, a dwa ostatnie zwycięstwa po 3:0 z Jagiellonią i Koroną mają swoją wymowę. Cieszy przede wszystkim duża ilość zdobywanych bramek. Bardzo dobrze prezentuje się też Robert Jež, który wyrasta na prawdziwego lidera zespołu. Oby tylko nie było jak w poprzednich latach, kiedy później przychodził słabszy okres – komentuje Hubert Kostka, w przeszłości świetny bramkarz zabrzan, a potem trener.
Pytanie, czy Górnika stać na zajęcie czołowej lokaty na koniec sezonu? – Trudno przewidzieć, jak będzie. Nie jestem blisko zespołu. Widać jednak, że ma potencjał, wskazuje na to choćby remis z Legią w Warszawie. Co do trudnej sytuacji finansowej, to mam nadzieję, że wkrótce wszystko się unormuje. Piłka to w tej chwili przecież pieniądze. Na pewno zawodnicy zasłużyli na to, żeby otrzymywać należności w terminie – podkreśla Kostka.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]