Ostatni mecz Mateusza Zachary w barwach Górnika?

Holendrzy i Belgowie interesują się napastnikiem Górnika. Zachara był też bardzo wysoko na liście życzeń Lecha Poznań.
O odejściu Mateusza Zachary z Zabrza mówi się od początku sezonu. Jeżeli do transakcji faktycznie dojdzie, to wszystko musi się rozstrzygnąć w ciągu najbliższego tygodnia. Okienko transferowe zamknie się ostatniego dnia sierpnia.
Na pewno interesują się piłkarzem kluby z Belgii i Holandii, ale konkretnej oferty w Zabrzu jeszcze nie ma. - Może być w każdej chwili. Wszystko wskazuje na to, że wszystko odbędzie się bardzo szybko. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz – można usłyszeć w klubie. Górnik potrzebuje pieniędzy i nawet jeżeli za Zacharę dostanie 350-400 tysięcy euro, to na pewno nie będzie wybrzydzał. Można będzie spłacić zaległości wobec zawodnika i jeszcze trochę zostanie.
Robert Warzycha też doskonale zdaje sobie sprawę, że Zacharę trudno będzie zatrzymać. - Sportowo będzie to strata, ale też powiedziałem piłkarzom, że będę dumny jeżeli ktoś lepszy i bogatszy się po was zgłosi. Ja też byłem szczęśliwy, kiedy chciał mnie z Górnika kupić Everton. Musimy być na nie przygotowani. Też słyszę, że ma dostać ofertę, a w sytuacji klubu trudno będzie powiedzieć nie. Poza tym, kiedy chłopak ma 24 lata i ktoś go chce z ligi lepszej od polskiej, to nie można postawić szlabanu – mówi dyrektor sportowy Górnika.

Co ciekawe, Zacharę bardzo chciał sprowadzić poznański Lech. Napastnik Górnika był bardzo wysoko na liście ewentualnych następców Łukasza Teodorczyka, gdyby ten opuścił już Poznań. Teodorczyka jednak do tej pory Lech nie sprzedał, a propozycje z Holandii i Belgii są finansowo lepsze dla Zachary i Górnika, niż to, co proponuje Kolejorz. Ten kierunek jest więc raczej nieaktualny, choć życie podpowiada, że w ostatnim tygodniu sierpnia dzieją się różne, trudne do przewidzenia rzeczy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]