Zygfryd Szołtysik: Gergel sporo daje drużynie

- W Zabrzu na meczu jestem po kilku latach przerwy. Przyjechałem akurat na spotkanie klasowe do rodzinnej Suchej Góry - mówi Zygfryd Szołtysik.
Zygfryd Szołtysik to były reprezentant Polski i jedna z wielkich legend wielkiego Górnika z lat 60. i początku 70. Znakomity były piłkarz obserwował w sobotę na żywo wygraną zabrzan z Łęczną 2:0. 
- Górnik ma co poprawiać. Mecz był średni, a w pierwszej połowie nudny. Jak dla mnie, to za małe było tempo spotkania. Drużyna musi grać przede wszystkim szybciej z tyłów, tak, żeby rywal nie miał czasu na ustawienie się w defensywie i sformowanie szyków. Jeżeli na to pozwalają przeciwnikowi, to potem jest klops. Tak było niestety przez długie fragmenty meczu z Łęczną - oceniał Szołtysik.
- Na szczęście w drugiej połowie na boisku zaczęło się coś dziać. Od razu też miało to odzwierciedlenie i przełożenie na wynik. Na kogo z piłkarzy zwróciłem uwagę? Na pewno na strzelca dwóch bramek Madaja oraz na szybkiego oraz stwarzającego bramkowe okazje kolegom Gergela. To zawodnik, który wiele daje swojemu zespołowi. Trudno mi ocenić czy w ostatnim czasie polska ekstraklasa zrobiła jakiś postęp czy nie, bo w Niemczech, gdzie mieszkam, nie mam polskiej telewizji i nie mam punktu odniesienia.
- W Zabrzu na meczu jestem po kilku latach przerwy. Przyjechałem akurat na spotkanie klasowe do rodzinnej Suchej Góry i postanowiłem się wybrać na mecz. Na co dzień oglądam i śledzę Bundesligę. W stosunku do tego co zobaczyłem w sobotę w meczu dwóch Górników, to różnica jest spora. Przede wszystkim tak jak mówię w tempie rozgrywania akcji. Górnik ma co poprawiać, ale cieszę się, że póki co jest liderem, tym bardziej, że trenującego pierwszy zespół Józek Dankowski traktuję jako jednego ze swoich wychowanków. Razem przecież graliśmy - dodawał.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]