Górnik zagra bez najlepszych

W piątek zabrzanie pojadą zagrają sparing z MLKS Woźniki, ale wiadomo, że Górnik nie wystawi najsilniejszego składu.
- Kadrę mamy liczną, a najlepsi grali praktycznie w każdym z siedmiu meczów ligowych. Część piłkarzy odpocznie, szansę dostaną inni. Nie ma obawy, że nie grając w weekend wypadną z rytmu meczowego. Myślę o doświadczonych piłkarzach, dla których taka przerwa nie jest wielkim problemem – mówi trener zabrzan, Józef Dankowski. 
Można więc założyć, że tacy gracze, jak Radosław Sobolewski, Robert Jeż, Seweryn Gancarczyk, czy Oleksandr Szeweluchin na boisko nie wyjdą. - Poza tym w sobotę nasze rezerwy grają mecz z trudnym rywalem. W dodatku prestiżowy, bo jadą do Halemby na mecz z Grunwaldem. Tam na pewno pojawi się kilku graczy bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny – dodaje trener Dankowski.
Na boisko powinien też wyjść Mariusz Magiera, który ostatnio regularnie gra w drugiej drużynie. - Jak? Jesteśmy bardzo zadowoleni. Mariusz miał długą przerwę, ale ma już ogromne doświadczenie. Każdy mecz w jego wykonaniu, to duży krok do przodu. Nasza druga drużyna ostatnio gra coraz lepiej. Nie chcę wystawiać indywidualnych ocen, ale Maciek Małkowski, Konrad Nowak i jeszcze kilku chłopaków dają naprawdę bardzo pozytywne sygnały - kończy trener Górnika.
Oczywiście nie wyjdzie na boisko grupa zawodników będących na zgrupowaniach różnych reprezentacji. Odnotujmy, że z tego powodu zabrzanie stracili też na ponad tydzień fizjoterapeutę, Bartłomieja Spałka, którego podczas zgrupowań pożycza do kadry Adam Nawałka. Nieobecny w dwóch ostatnich meczach ligowych Błażej Augustyn czuje się coraz lepiej. W weekend na boisko nie wyjdzie w żadnym meczu, ale przeciwko Piastowi... - Myślę, że tak. Jeżeli oczywiście tak zdecyduje trener. To uraz mięśniowy, na szczęście niegroźny. Powinienem być gotowy... mówi środkowy obrońca Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online