Sparing: MLKS Woźniki - Górnik Zabrze 0:6 (0:2)

Górnik Zabrze wygrał 6:0 (2:0) z MLKS-em Woźniki w meczu towarzyskim rozegranym z okazji 85-lecia istnienia czwartoligowca. Cztery z nich zdobył Mateusz Strzalla.
Choć trenerzy Górnika nie zabrali na to spotkanie najlepszych piłkarzy, zabrzanie i tak urządzili sobie prawdziwą kanonadę, wygrywając 6:0.
Bohaterem okazał się Mateusz Strzalla, który o występach w ekstraklasie w lidze może póki co pomarzyć. Choć ma już 22 lata, gra tylko w rezerwach. Przeciwko zespołowi z Woźnik miał jednak swój dzień. Wszedł na boisko w 23 min i strzelił aż cztery gole.
- Wiadomo, że Górnik to marka. Moi chłopcy wyszli na boisko za bardzo sparaliżowani, dopadła ich trema i stąd taki wynik. Mieliśmy frajdę, bo na mecz przyszło około 600 kibiców. To rekord, bo normalnie na spotkania IV ligi przychodzi 350. Dla wielu z moich zawodników była to prawdopodobnie jedyna okazja w życiu, by zagrać z Górnikiem – przyznał po spotkaniu Sławomir Wyrzykowski, trener MLKS Woźniki, kiedyś gracz Górnika.
Nie miał prawa też narzekać Józef Dankowski. - Mecz i sama impreza zostały fajnie zorganizowane. Z mojej strony płyną słowa pochwały dla organizatorów, którzy świętują 85-lecie istnienia klubu. Pierwszy raz jestem w Woźnikach i przyznam, że podobała mi się otoczka meczu. Dodatkowo graliśmy na ładnym obiekcie, na dobrze przygotowanym boisku. Więcej takich ośrodków piłkarskich...
Jak ważne dla gospodarzy było to spotkanie niech świadczą słowa obrońcy, Wiktora Najdera. - Gdy trenerem w Woźnikach był Romuald Michalski, to zabrał mnie na mecz Górnika z Legią. Pamiętam, że dwie bramki strzelił Marcin Kuźba. Od tego zaczęło się moje kibicowanie Górnikowi. To już 18 lat, po prostu mam ten klub w sercu. Gdy była taka możliwość, jeździłem też prawie na każdy wyjazd. Teraz głównie oglądam mecze u siebie. Ich wizyta u nas to najważniejsze wydarzenie w historii klubu.

MLKS Woźniki - Górnik Zabrze 0:6 (0:2)
Bramki: Konrad Nowak 12, Mateusz Strzalla 27, 58, 64, 77, Rafał Wolsztyński 54

Skład Górnika: Tomasz Loska (65 Dominik Czesnoić) - Maciej Mańka (23 Mateusz Słodowy, 53 Michał Teichman), Ołeksandr Szeweluchin (23 Rafał Otwinowski), Mariusz Magiera (23 Michał Rutkowski) - Przemysław Piwowarczyk (56 Łukasz Wolsztyński), Rafał Kurzawa (35 Patryk Bartusiak), Konrad Nowak (23 Rafał Wolsztyński), Maciej Małkowski (23 Rafał Kucza), Łukasz Wolsztyński (35 Jakub Dankowski), Wojciech Król (23 Fabian Piasecki) - Szymon Skrzypczak (23 Mateusz Strzalla).

Widzów: 600. Grano 2x40 minut.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online