Błażej Augustyn wróci na derby?

Błażej Augustyn szybko wraca do zdrowia po kontuzji. Jest szansa, że zagra w derbowym starciu Górnika Zabrze z gliwickim Piastem w następną niedzielę (14 września). Piłkarz szybko wraca do zdrowia po kontuzji, której doznał na treningu przed spotkaniem z Górnikiem Łęczna w 6. kolejce ekstraklasy, 23 sierpnia. Nabawił się wówczas urazu mięśnia czworogłowego. Z tego powodu nie zagrał przeciwko drużynie z Łęcznej oraz Śląskowi Wrocław. 

Pierwsze ze spotkań zabrzanie zdołali wygrać (2:0), w drugim widać było, że Augustyna brakuje w defensywie (rywale zwyciężyli 2:0). Kontuzjowany piłkarz prawdopodobnie stracił też szansę na... powołanie do reprezentacji. – Bardzo poważnie brałem pod uwagę jego kandydaturę na mecz z Gibraltarem – przyznał selekcjoner Adam Nawałka, który był na trybunach w Zabrzu podczas spotkania z zespołem z Łęcznej. – Oby szybko doszedł do siebie – dodawał trener, który rok temu sprowadzał obrońcę do zespołu z Górnego Śląska.

Kilka dni po kontuzji pojawiły się informacje, że Augustyn może pauzować nawet sześć tygodni. Teraz okazuje się jednak, że nie jest tak źle. – Wygląda to dość optymistycznie. Gdyby dziś oceniać szansę Błażeja na występ w meczu z Piastem, to są one pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Jesteśmy dobrej myśli – informuje Józef Dankowski, trener Górnika.

Pod nieobecność Augustyna na środku obrony zabrzan występował Adam Danch.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online