Warzycha: Chcemy namieszać w ekstraklasie

- Z wracającymi do składu po kontuzjach zawodnikami Górnik będzie jeszcze silniejszy – podkreśla dyrektor sportowy zabrzan Robert Warzycha.
» Na swoim koncie Górnik po siedmiu kolejkach ma 14 punktów. Taki start w rozgrywkach brałby pan chyba w ciemno?
Robert Warzycha: - Na pewno. Tym bardziej, że gramy przecież w innym ustawieniu. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zespół podchodzi do meczów, jak pracuje. Efektem tego jest nasza gra i wyniki. Teraz chodzi o to, żeby utrzymać formę. 

» Wkrótce po kontuzji do zespołu mają wrócić Błażej Augustyn i Mariusz Magiera.
- Augustyn to dla nas dodatkowa jakość. Magiera już gra w rezerwach, więc wkrótce powinien być gotowy do ligowych występów Jednak przede wszystkim czekam na powrót Bartosza Iwana i Mariusza Przybylskiego. Z nimi w lidze na pewno będziemy jeszcze mocniejsi.

» W letnim oknie transferowym nie udało się zmienić barw klubowych Mateuszowi Zacharze. Najlepszemu snajperowi Górnika zależało na wyjeździe, nie ukrywał tego. Nie obawia się pan o jego formę w kolejnych spotkaniach?
- Znam go i wiem czego chce, to profesjonalista. Nie udało mu się wyjechać teraz, ale to może być dla niego dodatkową motywacją. Będzie miał okazję, aby udowodnić niedowiarkom, ile jest wart. Przy systemie, którym gramy, ma spore pole do popisu. Poza tym jest przecież reprezentantem kraju. Ma więc o co grać.

» Na ostatnie zgrupowania i mecze kadr wyjechał nie tylko Zachara, ale również Pavels Šteinbors, Dominik Sadzawicki i Mateusz Kuchta. Komplikuje to zespołowi przygotowania do kolejnego meczu z Piastem?
- Nie, bo mamy liczną kadrę. Staramy się też wykorzystać tę sytuacje, żeby wprowadzić do zespołu wychowanków. Oni zapełniają luki, które mamy z powodu powołań reprezentantów. Dla tych młodych piłkarzy stwarza się więc szansa, żeby się pokazać.

» Jak Górnik wykorzystał przerwę w rozgrywkach?
- Rozegraliśmy też jedno spotkanie sparingowe. Poza tym część piłkarzy, których rzadziej widywaliśmy na boiskach w ekstraklasie, grało w rezerwach. Inni mieli czas na dojście do siebie, wyleczenia kontuzji, a ci, którzy często występowali w lidze mogli nieco odpocząć, bo dostali trochę wolnego.

» Jakie cele w tym sezonie stawia sobie Górnik?
- Chcielibyśmy namieszać w ekstraklasie. Plan minimum to zajęcie miejsca w pierwszej ósemce. Sytuacja finansowa klubu nie jest najlepsza, więc musimy jesienią zdobyć, jak najwięcej punktów. Im więcej meczów wygramy, tym będzie nam łatwiej zrealizować nakreślone cele.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online