Na stadionie Górnika będzie oświetlenie najwyższej klasy

Na Stadionie w Zabrzu zainstalowany zostanie ultranowoczesny sprzęt oświetleniowy, którego użycie w znacznym stopniu umożliwi podniesienia jakości transmisji telewizyjnych.
Krakowska firma Elektro Proces, prowadząca prace z zakresu wykonania instalacji zasilającej obiekt w energię elektryczną, w tym również całości oświetlenia i nagłośnienia, dostarczyła już na Stadion wszystkie rozdzielnice główne niskiego napięcia i podejmuje działania związane z ich podłączeniem. Równolegle prowadzone są prace związane z okablowaniem systemu monitoringu wizyjnego i nagłośnienia. Poza terenem budowy, w Krakowie, przystąpiono do prefabrykacji rozdzielnic średniego napięcia, które docelowo zamontowane zostaną na zabrzańskim obiekcie. Moment, w którym przy Roosevelta rozbłyśnie światło nie jest już tak odległy.
Na zabrzańskim stadionie zainstalowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt oświetleniowy z elektronicznym układem zapłonowo-stabilizującym. Już na etapie projektowania instalacji oświetlenia płyty boiska szczególną uwagę zwrócono na rozwiązania technologiczne podnoszące jakość transmisji telewizyjnych. Elektroniczny układ stabilizujący będzie zasilał lampy z częstotliwością prądu 250 Hz, gdzie w tradycyjnym rozwiązaniu częstotliwość ta wynosi 50 Hz. Dzięki wyższej częstotliwości wyeliminowane zostanie zjawisko migotania obrazu przy ujęciach typu slow motion, czyli spowolnionych, wykorzystywanych do ujęć powtórkowych. Z ekonomicznego punktu widzenia zastosowane rozwiązanie obniża koszty eksploatacyjne wynikające z oświetlenia murawy boiska o około 20% w stosunku do rozwiązań klasycznych, stosowanych na większości polskich stadionów. Oczywiście wszystkie parametry oświetlenia boiska, w tym: poziom natężenia, równomierność, temperatura barwowa czy współczynnik oddawania barw, spełniać będą wymogi PZPN i Ekstrlaklasy S.A. oraz zalecenia UEFA.

źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online