"Socios Górnik" - kibice Górnika zawiązali Stowarzyszenie wzorowane na europejskich Fan Clubach

"Socios Górnik" - to pierwsze tego typu Stowarzyszenie na piłkarskiej mapie Polski, wzorowane na rozwiązaniach funkcjonujących w Europie, gdzie tysiące kibiców poprzez regularne składki oraz realizacje rozmaitych działań marketingowych aktywnie wspierają swój klub. Jesteśmy przekonani, że taka formuła, dzięki tysiącom kibiców Górnika Zabrze w całej Polsce, a także w Europie doskonale się sprawdzi także w „Socios Górnik”. 

W odróżnieniu od innych Stowarzyszeń działających w Polsce, naszym celem nie jest organizowanie opraw czy wyjazdów. Nasz cel jest jeden i jasny: Pragniemy podnieść kapitał klubu. Przez to „Socios Górnik” stanie się współwłaścicielem Górnika, a uzyskane w ten sposób miejsce w Radzie Nadzorczej pozwoli wszystkim członkom na posiadanie realnego wpływu, w jaki sposób powierzone fundusze będą wykorzystywane.

Oświadczenie


W dniu 7 września 2014 roku powołaliśmy do życia stowarzyszenie kibiców pod nazwą "Socios Górnik".

Pochodzimy z różnych miejsc Polski, jesteśmy w różnym wieku, wiele nas różni, ale łączy jedno: wszyscy jesteśmy kibicami "Górnika". I to dla Niego, dla naszego klubu właśnie powstała ta inicjatywa. Pomimo starań władz miasta Zabrze, jako większościowego udziałowca klubu, oraz innych podmiotów i instytucji wspierających klub, jego sytuacja ekonomiczna budzi niepokój wśród wielu z nas. Dlatego my, kibice Górnika Zabrze, pragniemy wspólnie z wszystkimi, którym dobro Górnika leży na sercu, krok po kroku, przywracać należne mu miejsce. Mamy jeden cel: za wszelką cenę i przy pomocy wszystkich możliwych środków odbudować renomę naszego ukochanego klubu.

Naszą kibicowską inicjatywę pragniemy oprzeć na wzorach hiszpańskich Socios oraz niemieckich fan klubów, które skupiają kibiców poszczególnych drużyn. W wielu krajach, poprzez regularne składki tysięcy swoich członków oraz różnego rodzaju działania marketingowe i zbiórki pieniędzy, kibice aktywnie wspierają swoje kluby. Przykłady Barcelony, Realu Madryt, Bayernu Monachium czy Borussii Dortmund dobitnie świadczą o tym, że takie działania się sprawdzają, a my chcemy naśladować najlepszych!

Jesteśmy prekursorami tej idei w Polsce. Co prawda przy klubach działają już różne stowarzyszenia, jednak ich rola jest zupełnie inna od tej, którą chcemy odgrywać. Nie będziemy organizować wyjazdów, opraw meczowych czy dopingu. Nie wspieramy żadnej partii, nie angażujemy się w żadne spory. Wierzymy, że Górnik może łączyć, a nie dzielić. Naszym zamiarem jest pomoc finansowa dla ukochanego Klubu. Chcemy, jako kibice Górnika, stać się współodpowiedzialnymi za jego losy. Praca od podstaw, rozsądne gospodarowanie zebranymi funduszami to sposoby jakimi będziemy wspierać nasz klub. Zebrane przez Socios Górnik środki finansowe będą przeznaczone na konkretny cel, którym jest podniesienie kapitału klubu. Dzięki temu Socios Górnik stanie się współwłaścicielem Górnika, a miejsce w Radzie Nadzorczej pozwoli nam na współdecydowanie o sposobie wykorzystania funduszy powierzonych nam przez kibiców. Chcemy być rzetelnym, wiarygodnym i transparentnym partnerem dla każdego z właścicieli Górnika.

Dziś najważniejszym celem jest uzyskanie przez klub licencji na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie. W tym roku po raz pierwszy licencje będą przyznawane do końca stycznia, tak więc priorytetem dla nas będzie pomoc w spłacie zobowiązań klubu. W kolejnych etapach będziemy pomagać Górnikowi poprzez współfinansowanie jego działalności. Mamy plany i wiemy jak je zrealizować. W momencie, gdy Socios Górnik uzyska osobowość prawną, rozpoczniemy zbiórkę pieniędzy i akcje promujące nasz klub nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wobec tego zachęcamy wszystkich kibiców i osoby dobrze życzące naszemu klubowi do wstąpienia w nasze szeregi oraz do stałego i aktywnego wspierania naszego klubu, a tym samym do decydowania o jego przyszłości. Wtedy każdy z nas będzie w jakiejś mierze współwłaścicielem Górnika.

Już niebawem zostaną podane szczegółowe informacje jak można wesprzeć naszą ideę. Na oficjalnej stronie Socios Górnik opublikujemy nasz statut, regulaminy i formularze zgłoszeniowe. Nasza działalność będzie jawna i sygnowana nazwiskami. W swym działaniu chcemy być transparentni i otwarci na różne pomysły. Będziemy na bieżąco informować o kwotach zebranych pieniędzy. Zgodnie ze statutem Członkowie Zarządu, jak i wszyscy inni najbliżsi współpracownicy, będą działać pro publico bono, bez możliwości pobierania jakichkolwiek gratyfikacji ze strony stowarzyszenia, jak i klubu. Pracujemy z pasją i dla pasji, a nie dla pieniędzy czy splendoru.

Nie jest tajemnicą, że Górnik Zabrze ma najbardziej oddanych kibiców. Udowodnijmy zatem całej piłkarskiej Polsce, że możemy pomóc w przywróceniu świetności naszego klubu. Liczymy na to, że nasze działania docenią sponsorzy i pójdą w nasze ślady. Wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą odsyłamy do kolejnych informacji, które już od jutra pojawiać się będą na fanpage?u Socios Górnik. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w życie socios. Nie ofiarowujemy z tego tytułu żadnych korzyści finansowych poza dumą z pomocy ukochanemu klubowi i bycia członkiem naszej ?górniczej rodziny?. Nie pytamy, co Górnik Zabrze zrobił dla nas, pytamy, co my możemy zrobić dla Górnika. Dziękujemy wszystkim tym, którzy już nas wsparli deklaracją pomocy i dobrym słowem. Dzięki Wam wiemy, że wspólnymi siłami damy radę.

Razem dla Górnika!
Z poważaniem
Zarząd Socios Górnik


www.sociosgornik.org
www.facebook.com/sociosgornikRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]