Robert Warzycha rozpoczął naukę w szkole wieczorowej

Robert Warzycha rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych w Łodzi. Były reprezentant Polski chce nadrobić braki w wykształceniu i przystąpić do zajęć w Szkole Trenerów PZPN.
Teraz Warzycha musi siadać na trybunach, a oficjalnie zespołem z Zabrza podczas meczów dowodzi Józef Dankowski. Władze PZPN nie chcą się zgodzić, żeby osoba bez stosownych dokumentów kierowała drużyną. Z tej przyczyny latem w Górniku wymyślono dla Warzychy stanowisko dyrektora. 
Trwają już wprawdzie prace nad taką zmianą przepisów, by łatwiej byli piłkarze mogli zdobyć trenerskie uprawnienia, ale 51-letni Robert Warzycha nie ma zamiaru czekać i dlatego rozpoczął naukę. Bardzo mu w tym pomógł inny były kadrowicz – Piotr Świerczewski. – Do szkoły muszę jechać dwa, trzy razy w miesiącu. Dostajemy materiały, które później realizujemy pod okiem nauczyciela. Nie komplikuje mi to więc pracy w klubie. Dlaczego akurat Łódź? Bo tam mi chciano pomóc. Świerczewski, którego dobrze znam z USA, bo grał u mnie, zadzwonił i powiedział o liceum, które zresztą kończył – wyjaśnia Warzycha.
Jak sobie radzić w szkole? – No cóż, przedmioty są takie, jak w liceum. Ja wybrałem dodatkowo rozszerzony język angielski, bo wiadomo, z racji pobytu w Stanach dobrze znam ten język, oraz historię, bo bardzo lubię ten przedmiot – opowiada były znakomity piłkarz.
Nauka w łódzkim liceum skończy się w kwietniu. Matury dyrektor Górnika nie będzie musiał już zdawać. – Mam nadzieję, że potem szybko zdobędę licencję i będę już mógł bez oporów siadać z zespołem na ławce rezerwowych – podkreśla.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]