Dankowski: Jedziemy do Bielska z myślą o pełnej puli

- Na pewno Podbeskidzie ma bardzo dobrych piłkarzy. Przed sezonem zespół został poważnie wzmocniony. Efekty są widoczne - mówi Józef Dankowski, trener Górnika Zabrze
» Górnikowi zawsze dobrze grało się w Bielsku-Białej. Pan również kiedyś tam wygrał, jako trener.
Józef Dankowski: - Owszem. Byłem wtedy opiekunem Piasta Gliwice. W starej trzeciej lidze mierzyliśmy się z Podbeskidziem i wygraliśmy 3:0. Bardzo nas tamto zwycięstwo przybliżyło do awansu na zaplecze ekstraklasy, a więc trenerskie wspomnienia związane z bielskim stadionem mam całkiem miłe.

» W czym, pańskim zdaniem, dziś tkwi siła bielskiego zespołu?
- Na pewno Podbeskidzie ma bardzo dobrych piłkarzy. Przed sezonem zespół został poważnie wzmocniony. Efekty są widoczne. Górale nie chcą być już tylko tłem w ekstraklasie i mają ambitne cele. Personalnie uwagę zwracam na bardzo dobrego obrońcę, Bartka Koniecznego. Ponadto grają w tej drużynie doświadczeni Maciek Iwański i Marek Sokołowski. W ataku są Maciek Korzym i Robert Demjan, który był kiedyś królem strzelców ekstraklasy. Podbeskidzie to rutynowana i otrzaskana ekipa. Źle zaczęła sezon, ale później było dużo lepiej: wygrane z Ruchem i z Legią. To świadczy o wysokiej formie tej drużyny.

» Co zatem trzeba zrobić, aby w sobotę wygrać pod Klimczokiem?
- Mamy do zaoferowania podobne atuty, jak Podbeskidzie. Nieustępliwość, walka w każdym sektorze boiska, dobra organizacja gry. Musimy do tego dodać lepszą skuteczność. Jedziemy do Bielska z myślą o pełnej puli.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]