Pensja za wrzesień w październiku

Piłkarze Górnika mieli w tym tygodniu dostać pensję za wrzesień. Nie dostaną...
Jeszcze kilka tygodni temu gracze Górnika dostali zapewnienie, że do końca roku będą regularnie dostawać bieżące pensje. Na razie deklaracja właściciela skończyły się na... jednej, czyli sierpniowej. Stąd opisywana przez nas dwa dni temu wizyta rady drużyny u prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik, która sama wyszła z inicjatywą spotkania z piłkarzami. 
Klub oficjalnie nie chce rozmawiać na tematy związane z finansami. Z informacji wynika, że piłkarzom zaproponowano wypłacenie dwóch pensji 15 października. Wrześniowej i październikowej. Decyzję miała jednak podjąć cała drużyna, która zdecydowała, że im szybciej na konta wpłynie wrześniowa wypłata, tym lepiej... Im szybciej, czyli najlepiej w przyszłym tygodniu.
Od pewnego czasu mówi się coraz głośniej, że kwestią kilku najbliższych tygodni jest pojawienie się w Górniku nowego sponsora, którego nazwa miałaby zająć główne miejsce na meczowych koszulkach. Być może zwłoka w kolejnej wypłacie związana jest z finalizacją tych rozmów i oczekiwaniem na pojawienie się pieniędzy.
Sytuacja jest więc daleka od idealnej, choć trenerzy i piłkarze zapewniają, że nie wpłynie na ich postawę na boisko. - Te sprawy zostają w szatni. Mogę tylko zapewnić, że drużyna trenuje na pełnych obrotach i mamy prawo wierzyć, że zagra maksymalnie skoncentrowana z rywalem, który łatwy nie będzie – mówi trener Józef Dankowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]