Sponsor sfinansuje zgrupowanie Górnika przed derbami

Trudna sytuacja finansowa Górnika sprawia, że klub potrzebował sponsora, by zapłacić za zgrupowanie przed derbami z Ruchem.
Po wolnym poniedziałku Górnik wrócił do treningów poprzedzających sobotnie derby z Ruchem na Cichej. Z jednej strony w drużynie jest mobilizacja przed tym prestiżowym meczem. Z drugiej, nastroje są dalekie od doskonałych z powodu zaległości finansowych wobec piłkarzy. Nie dość, że piłkarze nie dostali jeszcze pensji za wrzesień, to brakuje też środków na bieżąca działalność klubu. Na zgrupowanie przed meczem z Niebieskimi, na którym zależało trenerom i piłkarzom, Górnik pojedzie tylko dzięki pieniądzom wyłożonym przez sponsora. Od kilku tygodni coraz głośniej mówi się w Zabrzu, że kwestią najbliższych kilkunastu dni jest pojawienie się w Górniku strategicznego sponsora, którego nazwa trafi na centralne miejsce koszulek meczowych, co powinno poprawić finanse klubu. Do tego czasu Górnik musi jednak zaciskać pasa i liczyć na wyrozumiałość piłkarzy.
Odnotujmy, ze na porannych zajęciach we wtorek zespół trenował w dwóch grupach. Do zajęć z zespołem wrócili Armin Cerimagić, Dzikamai Gwaze i Seweryn Gancarczyk. Ten ostatni jest kandydatem do gry w obronie. Zawodnicy, którzy zagrali w meczu z Lechią w większym wymiarze czasowym pracowali w siłowni, natomiast pozostali trenowali na bocznym boisku. Indywidualnie z trenerem Kamilem Kanclerzem ćwiczył Błażej Augustyn, co praktycznie przekreśla jego szansę na występ przeciwko Ruchowi. W Zabrzu robią wszystko, by Augustyn był gotowy na mecz z krakowską Wisłą.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]