Dankowski: Ruch faworytem Wielkich Derbów Śląska

- Obecne miejsce Górnika i Ruchu w tabeli o niczym nie świadczy. W Wielkich Derbach Śląska decydujące znaczenie będzie miała dyspozycja dnia - uważa Józef Dankowski, trener Górnika Zabrze.
Już w sobotę dojdzie do 102. Wielkich Derbów Śląska, czyli pojedynku Ruchu z Górnikiem. Lepsze wyniki w tym sezonie notują dotąd zabrzanie, ale trener Dankowski wcale nie uważa, że mają więcej szans na wygraną. - To nie Górnik będzie faworytem. Ruch będzie miał za sobą kibiców i będzie dopingowany do takiej gry, do jakiej ich przyzwyczaił. W tym sezonie nie zawsze było to równoznaczne z wygrywaniem, ale to nie oznacza, że nie jest faworytem. Obecne miejsce w tabeli Górnika i Ruchu o niczym nie świadczy. W Wielkich Derbach Śląska decydujące znaczenie będzie miała dyspozycja dnia - mówi.

Górnik nie wygrał na Cichej od 18 lat. Dankowski wie jednak, że jest to jak najbardziej możliwe. - Przypominam sobie mecz z 1984 r., gdy m.in. za moją sprawą wygraliśmy w Chorzowie. Co ciekawe, kilka dni wcześniej przegraliśmy u siebie z Ruchem w Pucharze Polski. Lepiej uczestniczyć w derbach jako piłkarz niż jako trener. Wtedy ma się większy wpływ na to, co się dzieje. Trener może tylko pokrzykiwać zza linii, ale to najczęściej i tak nie dociera do piłkarzy - mówi.

Dankowski musi rozwiązać kilka zagadek personalnych przed derbami. Do zdrowia wrócili Seweryn Gancarczyk i Mateusz Zachara, którzy aspirują do miejsca w jedenastce. - Seweryn jest w treningu. Bacznie się przyglądamy, czy jego dyspozycja gwarantuje to, co chcemy widzieć u obrońcy. Możemy przecież postawić na Mariusza Magierę. Mateusz też jest do naszej dyspozycji. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy zagra on, czy zastępujący go ostatnio Wojciech Łuczak. Obaj pałają chęcią gry od pierwszej minuty i obaj dają bezpieczeństwo tego, że zagrają tak, jak ma zagrać typowa "9" - podkreśla.

źródło: Gazeta Wyborcza / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]