Roman Gergel strzelił już dwie bramki Ruchowi

Niewiele brakowało, żeby latem Roman Gergel zamiast w Zabrzu wylądował w Ruchu. Słowak ostatecznie podpisał 3-letni kontrakt z Górnikiem
Ofensywnie grający skrzydłowy jest w tym sezonie mocnym punktem zabrzan. Potrafi celnie podać, a na swoim koncie ma bramkę w meczu z Koroną. Gergel to już doświadczony zawodnik. Występował w słowackiej młodzieżówce, a z MSK Żilina w Lidze Mistrzów. W Champions League na Stamford Bridge powstrzymywał samego Didiera Drogbę. – Akurat w meczu z Chelsea grałem na obronie. Jakoś sobie poradziłem, ale ostatecznie przegraliśmy 1:2 – wspomina.
Latem, po bardzo dobrej rundzie wiosennej w FK DAC 1904 Dunajska Streda, nie brakowało mu ofert. Była propozycja z czeskiego Slovana Bratysława, a także z innego bogatego słowackiego zespołu FK Senica. Z tym drugim zespołem Gergel wyjechał nawet na letni obóz przygotowawczy. Ostatecznie nie przeszedł tam, a wszystko rozbiło się o pieniądze.
Ostatecznie Gergel otrzymał propozycję gry z naszej ekstraklasy. Pierwszy w kolejce do jego pozyskania był Ruch Chorzów. Niebiescy szukali wzmocnień przed występami w eliminacjach Ligi Europy. Na dodatek szybkiego pomocnika świetnie zna słowacki trener chorzowian Jan Kocian. Zresztą w Chorzowie już wcześniej musieli zapamiętać Gergela. Zimą zeszłego roku w kompromitującej porażce Niebieskich 2:9 w sparingu z MSK Żilina piłkarz zdobył dwie bramki dla swojego zespołu.
Ostatecznie jednak zawodnik wylądował nie w Ruchu, a w Zabrzu. – Przyjechałem na obóz we Wronkach i szybko porozumieliśmy się co do warunków umowy – wspomina.
Na razie nie żałuje swojego wyboru. Z przodu świetnie układa się jego współpraca z rodakiem Robertem Jeżem, z którym parę lat temu razem występowali w MSK Żilina. – Dzięki Robertowi na pewno łatwiej było mi wejść do zespołu i się zaaklimatyzować – podkreśla.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]