Skuteczność obrońców podstawą sukcesów

Zabrzanie po dziesięciu kolejkach ekstraklasy mogą pochwalić dobrą skutecznością. Zdobyli 18 bramek, co jest trzecim wynikiem w lidze.
Tylko Legia i Lech mogą poszczycić się lepszym dorobkiem. Co ważniejsze sztab szkoleniowy Górnika może polegać już nie tylko na napastniku Mateuszu Zacharze ale także na obrońcach, z których gole w tym sezonie strzelali Błażej Augustyn, Ołeksandr Szeweluchin, Adam Danch oraz Mariusz Magiera.
W poprzednim sezonie defensorzy także zdobywali bramki dla Górnika. Z pięciu, którzy pokonali bramkarzy rywali, najskuteczniejszymi byli Rafał Kosznik – strzelec trzech goli oraz Adam Danch i Paweł Olkowski – po dwa trafienia. Jeśli drużyna z Zabrza nadal będzie tak skuteczna jak w dziesięciu meczach tego sezonu, skuteczność obrońców może być znacznie lepsza.
Ofensywna gra defensorów będzie z pewnością atutem Górnika w derbowym meczu z Ruchem. Robert Warzycha, dyrektor sportowy klubu, zdaje sobie sprawę, że nie ma w kadrze wielu napastników. Dlatego oprócz Zachary w ataku próbowani byli między innymi Dawid Plizga i Bartosz Iwan. Także inni zawodnicy mają zadania ofensywne i często mogą wykazać się strzeleckimi umiejętnościami.
– Jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Ciężar zdobywania bramek nie może spoczywać tylko na barkach Mateusza Zachary. Jeśli uzależnimy się od gry i formy jednego piłkarza, będzie nam się trudno wygrywało mecze, a rywale będą mieli ułatwione zadanie. Dlatego trenujemy stałe fragmenty, czy też takie rozwiązywanie akcji, które pozwala na rozłożenie akcentów w ofensywie na większość zawodników – tłumaczy Warzycha.
Wkrótce sytuacja kadrowa drużyny z Roosevelta powinna się znacznie poprawić, bo bliscy powrotu do pełni sił są kluczowi do niedawna zawodnicy, jak Błażej Augustyn czy Bartosz Iwan. Augustyn w pierwszych kolejkach udowodnił, że jest niezwykle groźny w polu karnym drużyny przeciwnej. Za swoją grę był chwalony przez reprezentanta Niemiec Lukasa Podolskiego, który oglądał go z trybun stadionu w Zabrzu. Natomiast Iwan w poprzednim sezonie zdobywał dla Górnika bardzo ważne bramki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]