Jan Żurek: Na miejscu Górnika zaatakowałbym od początku...

Były trener śląskich klubów, Jan Żurek twierdzi, że Górnik w derbach nie powinien się bronić, tylko atakować.
Gdybym był trenerem Górnika, nie chowałbym się za podwójną gardą, a spróbował zaatakować od pierwszej minuty. Piłka - i derby - polega przecież na tym, by tworzyć widowisko dla widzów. Na dodatek Górnik - mimo problemów, o których wszyscy wiemy - ma przewagę psychologiczną nad chorzowianami; Ruchowi przecież wyraźnie nie idzie w lidze. Zresztą w sobotę w szeregach chorzowian zabraknie Piotra Stawarczyka. Oczywiście nie ma ludzi niezastąpionych, ale akurat Stawar to bardzo istotna postać dla Niebieskich, nie tylko w grze obronnej. Trzeba wykorzystać jego nieobecność.
Górnik ma duże atuty na skrzydłach, a przy dobrych dograniach z boku - Rafał Kosznik czy Łukasz Madej to potrafią - wzrostu i umiejętności gry głową Stawarczyka może Ruchowi braknąć. Zabrzanie - Robert Jeż jest od tego specjalistą - powinni też szukać prostopadłych podań między obrońców. Bo choć Malina to klasa sama w sobie, nie będzie mieć u boku Stawara...
I jeszcze jedno zastrzeżenie: nie wolno zbytnio dąć w trąby przed meczem. Piłkarze przed derbami są wystarczająco zmobilizowani; nie podkreślajmy więc dodatkowo wagi tego spotkania, by ich nie przemotywować.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]