Danch: Bez kibiców Górnika to nie byłyby prawdziwe derby

Stoper? Defensywny pomocnik? Adam Danch to wszechstronny zawodnik. I - jak pokazuje przeszłość - w Chorzowie nie przegrywa. Danch trzykrotnie grał już w barwach Górnika na stadionie przy Cichej: dwukrotnie w lidze i raz w Pucharze Ekstraklasy. Wszystkie te trzy mecze kończyły się bezbramkowymi remisami. Górnik z Danchem w składzie nie stracił też gola w spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Śląskim - czyli w Chorzowie. W lutym 2009 roku wygrał tam 1:0. 

» Wie pan, że Górnik po raz ostatni wygrał na Cichej 18 lat temu?
Adam Danch: - Poważnie? To znaczy, że wtedy byłem jeszcze małym synkiem, i nie jeździłem na mecze Górnika! Może w sobotę uda się tą statystykę zmienić.

» Wszyscy mówią o derbach mecz szczególny. A dla pana - który był najbardziej pamiętny?
- Na pewno ten na Stadionie Śląskim, wygrany 1:0. Ponad 40 tysięcy ludzi - rekord ligowy trudny do pobicia, niezwykła atmosfera. Zresztą ten wcześniejszy mecz, przegrany przez nas tam 2:3, też był fajny. A najfajniej, że tym razem i przy Cichej będą nasi kibice. Bez nich to nie byłyby prawdziwe derby.

» W mediach trwają spekulacje: Adam Danch zagra jako stoper albo jako defensywny pomocnik. Co pan na to?
- Ja się ucieszę, jeśli w ogóle znajdzie się dla mnie miejsce na boisku. Może i zadania na każdej z tych pozycji są inne, ale... nie aż tak bardzo, by robiło to znaczącą różnicę, albo wymagały odmiennych przygotowań.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]