Kibice Górnika Zabrze nie wejdą na stadion Ruchu

Decyzją władz Ruchu Chorzów SSA mecz 102. Wielkich Derbów Śląska pomiędzy Niebieskimi a Górnikiem Zabrze zostanie rozegrany bez udziału kibiców gości - poinformowała oficjalna strona naszego klubu. Powodem jest znalezienie materiałów pirotechnicznych na sektorach przeznaczonych dla fanów Górnika.
W trakcie kontroli pirotechnicznej przeprowadzonej na stadionie Ruchu Chorzów znaleziono szereg ładunków wybuchowych, a także materiałów pirotechnicznych. Jeden z ładunków wybuchowych wyposażony w elektroniczny zapalnik został ukryty na sektorze gości. W związku z powyższym na wniosek policji władze Ruchu Chorzów SSA podjęły decyzję, że spotkanie z Górnikiem Zabrze zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.
Zarząd Górnika Zabrze wyraża ubolewanie, że grupa ponad 500 najwierniejszych fanów klubu nie zobaczy najważniejszego dla nich meczu w rundzie, jednak w tym wypadku najważniejsze jest ich bezpieczeństwo - czytamy dalej na stronie Górnika.

Jak informuje serwis RMF24 w paczce był zapalnik i pojemnik z łatwopalną substancją. Prawdopodobnie chodziło o podpalanie w czasie meczu flag kibiców Górnika. Zapalnik prawdopodobnie miał zostać odpalony zdalnie. Być może z odległości około 300 metrów. Po odpaleniu miała się zapalić substancja w pojemniku. Paczka była wkopana w ziemię, przy płocie, gdzie kibice zwykle wieszają flagi. Prawdopodobnie chodziło o ich podpalenie w czasie meczu. Już w laboratorium policja sprawdzi jak ładunek miał zadziałać.
W innej części stadionu funkcjonariusze znaleźli również race i świece dymne, które były ukryte w głośnikach. Policjanci wyjaśniają kto, kiedy i jak wniósł to wszystko na stadion Ruchu Chorzów.

Według nieoficjalnych informacji serwisu ekstraklasa.net, znalezione materiały pirotechniczne były połączone ze zbiorniczkami z benzyną. Do ich konstrukcji użyto zapalników chińskiej produkcji, ale oceniono, że były dość dobrej jakości i siła rażenia zapłonu mogła być znacznie większa.

źródło: Górnik Zabrze SSA / RMF24 / ekstraklasa.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]