15-letni Mateusz Szukała trenował z Górnikiem

Trenerzy Górnika Zabrze zaprosili na trening 15-letniego bramkarza. Brak dwóch bramkarzy przebywających na meczach reprezentacji sprawił, że na zajęcia pierwszej drużyny został oddelegowany 15-letni Mateusz Szukała, który w miniony weekend zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów, a więc w rozgrywkach w kategorii U-19.
- Trener bramkarzy Górnika Mateusz Sławik powiedział po treningu, że wypadłem dobrze, z czego bardzo się cieszę. Popracowałem nad techniką, wziąłem też udział w gierce – przyznał po zajęciach piętnastolatek, od którego kilku graczy Górnika jest ponad dwadzieścia lat starszych.
Szukała niedzielny mecz zabrzan z Wisłą Kraków zobaczy z trybun. Na boisko w drużynie lidera wyjdą piłkarze, którzy tak dobrze spisują się w lidze, choć wcale nie ma gwarancji, że będzie to w komplecie jedenastka, która w poprzedni weekend ograła Ruch na Cichej. - Jest zasada, że zwycięskiego składu się nie zmienia, ale mecze z Ruchem i Wisłą dzielą ponad dwa tygodnie. Ważna będzie dyspozycja w końcówce tygodnia i to, jak piłkarze pracowali w okresie między meczami. Na kilku pozycjach rywalizacja jest naprawdę ciekawa – dodaje Dankowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]