Piłkarze Górnika dostali w końcu zaległe pensje

Piłkarze Górnika w piątek dostali dwie pensje. Czy to dodatkowo zmotywuje ich na mecz z Wisłą?
Kilka dni później niż zakładano, ale ostatecznie przed meczem z Wisłą na konta piłkarzy Górnika wpłynęły dwie pensje - wrześniowa i październikowa. W sierpniu piłkarze dostali obietnicę, że bieżące wynagrodzenia będą płacone w terminie. Udało się w pierwszym miesiącu, ale nie wyszło już w drugim. Kilkanaście dni temu władze Zabrza zapewniły, że piłkarze obie wypłaty dostaną do 15 października. Czy to będzie dodatkowa motywacja przed meczem z Wisłą? - W Chorzowie pokazaliśmy, że finanse nie mają wpływu na naszą grę – zapewnia kapitan zabrzan, Adam Danch.
Górnik w niedzielę gra z Wisłą, ale w ostatnich tygodniach więcej punktów zdobył na wyjazdach niż w Zabrzu. Gospodarze niedzielnego meczu pamiętają też, że po ostatniej przerwie na kadrę przegrali po słabym meczu z Piastem 1:2.
- Jak wejdziemy dobrze w mecz, to ułoży on się dla nas pomyślnie. Piast strzelił w Zabrzu bramkę w 2. minucie i wygrał. W następnym meczu my strzeliliśmy gola w 2. minucie w Bielsku-Białej i wygraliśmy 3:0. Dobrze by było, gdybyśmy nie pozwalali się spychać do obrony od początku meczu, jak miało to miejsce w Chorzowie. To jest piłka, gra się tak, jak przeciwnik pozwala, a ta jesień pokazała, że jeżeli Wiśle się na dużo pozwoli, to jest wtedy najgroźniejsza. Czy jesteśmy faworytem? Nie wiem, ale na pewno chcemy z Wisłą wygrać i na taki wynik nas stać. Nie mam jednak wątpliwości, że będziemy musieli się mocno naharować, żeby tak się stało – dodaje dyrektor sportowy Górnika, Robert Warzycha, który prowadził już wiosną zabrzan w meczu z Wisłą, wygranym w Krakowie 3:2.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]