Górnik poleci w styczniu do Turcji

Górnik na przełomie stycznia i lutego uda się do Turcji, gdzie będzie przygotowywał się do rundy wiosennej. Razem z zabrzanami do Turcji wylecą również Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów
- Do Turcji lecimy jednym samolotem, co powoduje nie tylko mniejsze koszty finansowe, ale również daje nam większy komfort wyjazdu na zgrupowanie. Wcześniej wszystko bowiem zostało zaplanowane i uzgodnione, co jest bardzo ważne ze względów logistycznych. A koszty są na pewno mniejsze - przyznał wiceprezes Górnika, Krzysztof Maj.
Obóz potrwa od 24 stycznia do 5 lutego. Wszystkie ekipy udadzą się tam Boeingiem, który pomieści na pokładzie około 180 pasażerów. Każda z drużyn wyśle około 40 osób (wśród nich będą piłkarze, sztab szkoleniowo-medyczny oraz działacze).
Drużyny przebywać będą w południowo-zachodniej Turcji nad Morzem Śródziemnym w innych miejscowościach, ale nie oddalonych zbytnio od Antalyi. Kluby zdecydowały się na wspólny lot ze względów logistycznych. Wylot, podobnie jak powrót, będą miały miejsce w Katowicach-Pyrzowicach.
Podczas wcześniejszych zgrupowań piłkarze musieli najpierw jechać autokarem na lotnisko w Berlinie lub w Wiedniu i stamtąd dopiero lecieć do Turcji. Śląskie kluby mają na tym wyjeździe zyskać również marketingowo.
Więcej szczegółów dotyczących wspólnego lotu i pobytu nad turecką Riwierą zostanie przedstawionych na konferencji prasowej, która odbędzie się w drugiej połowie grudnia po zakończeniu rozgrywek ligowych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]